Ви тут:

4 способи обміняти гроші. Який краще?

Коли виникає потреба обміняти гроші, можна звернутись в банк або обмінник валют. Також є можливість зробити це онлайн чи знайти людину, яка продає та купує рублі, долари, євро. Кожен з цих варіантів має свої переваги та недоліки, знаючи про які, буде простіше визначитися з тим, що підійде саме вам.

Звернутись в банк

Обмінювати гроші в банківській установі безпечно. Не обов’язково бути клієнтом банка, щоб скористатись цією послугою. Курс євро, долару та інших валют встановлює НБУ. Банківські установи додають комісію на свій розсуд, тому курс обміну у кожній філії свій.

Якщо виникне потреба обміняти гроші в пізній час, то навряд ви знайдете відділення, яке буде працювати. Щоб здійснити операцію в банку, треба підлаштовуватись під його графік. Буває таке, що в касі може не бути необхідної суми для обміну. В такому випадку вам доведеться шукати інше відділення. Якщо збираєтесь обмінювати велику суму, то касир попросить надати документи, що підтверджують особу, РНОКПП та прописку.

Обміняти онлайн

Можливість обміну валюти онлайн дозволяє міняти гроші, не виходячи з дому. Перевага сервісу в тому, що він працює без перерв та вихідних. Більшість існуючих банків України дозволяють здійснювати обмін валюти онлайн.

Для того, щоб скористатися сервісом, потрібно мати банківський рахунок і 2 картки — гривневу та валютну. Звісно, деякі банки дозволяють відкрити і рахунок, і віртуальні картки через додаток, але все це займе час. Також, якщо у вас проблеми з доступом до інтернету, то не вийде скористатись цим способом.

Звернутись в обмінник валют

Діяльність обмінників регулюється Нацбанком України, тому немає приводів сумніватися у законності та безпеці обміну в цих установах. Деякі філіали крупних мереж працюють без перерв та у вихідні, коли банківські відділення зачинені. Всі операції в цих установах здійснюються конфіденційно, тому паспорт та інші документи не знадобляться.

Не дивуйтесь, якщо в курс рубля до гривні або гривні до інших валют в обміннику виявиться вигіднішим, ніж у відділеннях банків. Мережі обміну валют не мають прив’язки до курсу НБУ, тому можуть встановлювати його на свій розсуд.

Легальні пункти обміну можна переплутати з тіньовими обмінниками. Щоб цього не сталось, треба перевіряти наявність установи в переліку легальних торговців валютою на сайті НБУ.

Через посередників

Приватні особи, що без дозволу продають та купують валюту, роблять це незаконно. Якщо вас обмануть під час обміну посередники, то правоохоронці не зможуть вас захистити. Міняючи гроші у незнайомої людини, ви не можете бути впевненими у чесності угоди.

Система Orphus