Ви тут:
Суспільство 

26 серпня: яке сьогодні свято та чого не можна робити цього дня

Дата 26 серпня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами. Сьогодні відзначають День авіації України, а також Всесвітній день собаки. А в церкві 26 серпня вшановують пам’ять День Тихона Задонського, якого вважаються найбільшим просвітником 18 століття, а також Максима Сповідника, який боровся проти єресей.

Про це пише inlviv.in.ua

Традиції та повір’я на Тихона

Наші пращури вірили, що у цей день потрібно начисто прибрати у сараях і погребах, щоб до зимових сховищ не пристала осіння гниль. Також у цей день стежать за горобиною: якщо цвітіння горобини пізнє, можна очікувати довгої і теплої осені.

У народі Тихону молилися про умиротворення душі. Також у цей день люди обходили будинок з іконою Божої Матері “Страсна”. Наші предки зазвичай влаштовувати генеральне прибирання в цей день у сараях і погребах, заговорювали сіно і зимові сховища від недоброго слова, від лихого ока і всякої нечисті.

Ще на Тихона слов’яни спостерігали за вітрами, якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів вперед, а якщо проносилися бурею — це віщувало дощовий вересень.

Крім того, в народі ходили прикмети, пов’язані з урожаєм: “Коли грибовно — так і хлібовно”. Так, при великій кількості грибів у лісах можна сподіватися і на хороший урожай зерна в наступному році.

Народні прикмети на 26 серпня

Туман над лісом – до хорошого урожаю грибів.
Тихий вітер – до теплої та сухої погоди, а буря – до дощового вересня.
Сова гупає вночі – до зміни погоди.
Грибів багато в лісі – до багатого врожаю хліба через рік.
Погода безвітряна – до шторму.
Сіно сиріє на сіннику – до дощу.
Молодий місяць червоного кольору – до сирої погоди.
Місяць в кільці – погода мінятиметься

Що не можна робити 26 серпня

Не рекомендується ходити по гриби та працювати в городі.

 

Система Orphus