Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

15 сподівань: хто представлятиме Полтавщину на Літніх Паралімпійських іграх у Токіо

Столиця Японії цьогоріч прийме змагання XVI Літніх Паралімпійських ігор.

Як розповіли кореспонденту ОКІА «Новини Полтавщини» у Національному комітеті спорту інвалідів України, найсильніші змагання чотириріччя відбудуться у Токіо з 25 серпня по 6 вересня. Україна на них буде представлена 143 спортсменами, серед яких 15 представлятимуть Полтавщину.

Голбол
Віталій Гапоненко, Родіон Жигалін, Василь Олійник, Антон Стрельчик, Олександр Топорков, Євгеній Циганенко

Легка атлетика
Олександр Яровий

Плавання
Євгеній Богодайко, Юрій Божинський, Олексій Вірченко, Дмитро Виноградець, Ярослав Денисенко, Анастасія Завалій, Денис Остапченко

Настільний теніс
Іван Май

Читайте також: 5 нагород Полтавщини та «золотий» антирекорд: завершилися Літня Олімпіада у Токіо

Довідка. Літні Паралімпійські ігри 2020 (офіційно – XVI Паралімпійські літні ігри) пройдуть в 2021 році (спочатку в 2020 році, але пандемія COVID-19 змусила МОК перенести гри на 2021 рік) в столиці Японії Токіо. Змагання пройдуть на тих же майданчиках, які перед цим передбачається використовувати для літніх Олімпійських ігор 2020 року. До програми Ігор будуть включені змагання з бадмінтону та тхеквондо, які замінять вітрильний спорт і одну з дисциплін паралімпійського футболу. 20 березня 2021 року стало відомо, що іноземні вболівальники не будуть допущені на Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо.

Україна брала участь у 6 літніх і 5 зимових Паралімпійських іграх. Вперше країна виступала на іграх 1996 року і відтоді не пропустила жодної Паралімпіади. За свою історію завоювала загалом 464 медалі (374 на літніх і 90 на зимових).

Олег Дубина

Система Orphus