Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

14 серпня – Маковія або Медовий Спас: що не можна робити у цей день

Цьогоріч Маковія або перший Спас святкується 14 серпня. Також він має назву Спас на воді (мокрий Спас), Медовий Спас, Макотрус та Маковея. В цей день християни вшановують пам’ять семи мучеників Маккавеїв та відзначають походження чесних древ Животворчого Хреста.

Віряни відзначають велике свято – Походження (винесення) чесних древ Животворящого Хреста, присвячений Христу Спасителю. У цей день шанується пам’ять святих мучеників Маккавеїв. А ще з 14 серпня починається Успенський багатоденний пост, який триває до 27 серпня.

У суботу іменини відзначають Антон, Леонтій, Олександр, передає maximum.fm.

Історія свята

Перший день Успенського посту знаменує собою винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, або ж Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці. Серед жителів Константинополя (Стамбул) ще з давніх часів існує легенда, що колись в цей день шматочок дерев’яного хреста зцілив людей, які страждають від страшної епідемії. Цю реліквію винесли з храму Святої Софії. Вважається, що це був фрагмент хреста, на якому розіп’яли самого Ісуса. Згодом ним освятили всі водойми в Константинополі, після чого епідемія була повністю переможена, пише apostrophe.

У медовий Спас освячують не тільки мед, мак та інші традиційні продукти, а й воду. Вважається, що вода, освячена в цей день, отримує особливо цілющі властивості.

Традиції на Маковея

14 серпня дякують пасічникам за працю. Мед, освячений на Маковея, нібито принесе в будинок багато удачі, а також матеріальних і духовних благ. Тож на Медовий Спас готують страви, до складу яких входить мед.

Читайте також: Що освячують у церкві на Маковія: історія і традиції свята

Наші предки вірили, що якщо зануритися в річку або озеро сьогодні, відступлять всі хвороби, а душа очиститься від гріхів. Купатися після свята вважалося поганою прикметою. Людину, яка не послухається цієї заборони, чекають хвороби й недуги.

Це свято відзначають тихо і спокійно, адже розпочинається Успенський піст, який потрібно дотримуватися з усім смиренням. Не варто відзначати цей день з алкоголем.

Народні прикмети

Який Маковей, таке і 28 серпня.

Великі ягоди малини 14 серпня, пора приступати до посіву озимих.

Дощ іде 14 серпня, краще нічого не сіяти, тому що врожаю не буде.

Читайте також: Маковий спас: рецепти приготування шуликів на Маковія

Що не можна робити у цей день

Не можна нікому бажати зла.

Бажано утриматися від їжі.

Не можна голосно говорити й шумно святкувати.

Фото: inlviv

Система Orphus