Ви тут:
Суспільство 

13 серпня – святого Євдокима: що не можна робити у цей день

Сьогодні, 13 серпня, віряни вшановують пам’ять праведного Євдокима Каппадокіяніна, а у всьому світі відзначають Міжнародний день шульг. Цього року 13 серпня припадає на п’ятницю.

За календарем віряни вшановують пам’ять праведного Євдокима Каппадокіяніна. Він був уродженцем Каппадокії (Туреччина) та жив у IX столітті. Євдоким Каппадокіянін – син благочестивих християн Василя і Євдокії, знатних родом і відомих імператору. Праведне життя святого Євдокима цілком було спрямоване на догоду Богу і допомогу ближнім.

У цей день іменини відзначають Анна, Антоній, Арсеній, Василь, Веніамін, Володимир, Георгій, Євдоким, Іван, Максим, Микола, Сергій, Степан, а також Юрій, пише maximum.fm.

Народні прикмети

Вітер на Євдокима – до сніжної зими.

13 серпня обов’язково потрібно працювати в полі, тоді вся робота даватиметься легко.

Туман над лісом густий – час збирати гриби

Що не можна робити в п’ятницю 13-ого

– сідати за кермо і вирушати в далеку дорогу – подорож буде сповнена неприємностей;

– митися і стригти нігті;

– садити або пересаджувати рослини – вони не будуть рости і можуть загинути;

– позичати гроші – є ризик, що вам їх не повернуть;

– деякі намагаються на цей день не призначати співбесіди;

– перед сном в ніч на п’ятницю 13 не можна довго дивитися в дзеркало;

– влаштовувати весілля;

– озиратися, коли ви йдете з роботи в п’ятницю 13 (якщо ви туди взагалі потрапите, адже транспортом у цей день користуватися не можна)

– вважається, що прикмети, пов’язані з чорними кішками і порожніми відрами, в цей день особливо правдиві, а комп’ютерні віруси особливо агресивні.

Читайте також: Що варто знати про п’ятницю 13-те: боятися чи ні

Віра у силу п’ятниці 13 настільки сильна, що у деяких країнах лікарі відкладають операції, призначені на цей день.Та попри все є люди, які реально відчувають на собі вплив цієї таємничої дати: фінансисти. Згідно з фінансовими звітами, щорічні втрати через страх людей перед п’ятницею 13 становлять близько 750 мільйонів доларів.

Система Orphus