Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Зміни до показників обласного бюджету, кінотеатр Котляревського, звернення депутатів: відбулась п’ята сесія Полтавської облради

6 липня відбулось пленарне засідання п’ятої сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання. На порядку денному депутати розглянули понад 80 питань.

Основним питанням було внесення змін до показників обласного бюджету. За рахунок перевиконання показників доходів загального фонду обласного бюджету за перше півріччя поточного року їх річний плановий обсяг збільшено на понад 628 млн грн.

“Головний підсумок — у нас майже 60 голосів за прийняття будь-якого рішення. Проєкти рішень приймаються одностайно, обговорили їх на комісіях, з фракціями, департаментами. Два тижні готувались до сьогоднішнього сесійного засідання. Тому в сесійній залі все, начебто, швидко. Але кропітка робота була на постійних комісіях. Обласний бюджет Полтавщини в основному розподіляється на комунальні заклади обласної ради. Цьому прийняттю змін до бюджету передували зміни до Програм. Майже 629 млн грн — велика сума, і вона має бути розподілена між розпорядниками коштів”, – розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

 

Зокрема, кошти надійдуть на придбання медикаментів, виробів медичного призначення та обладнання для обласних закладів охорони здоров’я, здійснення капітальних ремонтів приміщень та благоустрій територій обласних закладів соціального захисту, на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію та реставрацію об’єктів обласної комунальної власності, будівництво спортивних майданчиків, придбання спортивного інвентарю, оновлення матеріально-технічної бази комунальних закладів фізичної культури і спорту, придбання шкільних автобусів, модернізацію матеріальної бази закладів освіти, здійснення поточних та капітальних ремонтів закладів культури, реекспозицію та дизайн-проєкти залів обласних закладів культури, підтримку аграрного комплексу Полтавщини, здійснення заходів із землеустрою тощо.

Окрім того, за інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовані субвенції:

– на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 195,4 млн грн;

-на будівництво спортивного комплексу по вул. П. Юрченка 1-А в м. Полтава – 105, 4 млн грн;

-на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою інфекційною хворобою COVID-19 та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти – 32, 6 млн. грн.;

-на здійснення підтримки окремих закладів та заходів охорони здоров’я, зокрема для закупівлі кисневих концентраторів – 24, 8 млн, грн.;

-здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 6, 4 млн грн та ін.

Нагадаємо, сесія Полтавської облради розпочалась з блокування трибуни. Як зазначив депутат обласної ради Іван Москалик, кошти обласного бюджету розподіляються між громадами нерівномірно. Також на сесію приїхали представники з різних громад області. Загалом, блокування президії і трибуни тривало більше години.

Народний депутат Костянтин Касай, перебуваючи на сесії, зазначив, що картодром “Лтава”, що знаходиться у Полтаві, можуть відремонтувати за кошти державного бюджету.

Депутати також проголосували за виділення 10 млн грн для КП “Аеропорт-Полтава”, прийняли низку звернень до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та центральних органів влади, затвердили перелік свердовин, які будуватимуть за кошти обласного бюджету, створили два ліцеї та перейменували навчальні заклади.

Читайте також: Кінотеатр імені Котляревського у Полтаві прийняли на баланс області

Також депутати продовжили контракти з директорами комунальних установ Полтавщини. А директор “Полтававодоканалу” Василь Воротинцев став депутатом Полтавської обласної ради.

 

Система Orphus Поделиться на fb