Ви тут:
Суспільство Україна 

З 16 липня розпочинається реєстрація на іспит щодо рівня володіння державною мовою

З 16 липня о 00:01 можна зареєструватись на іспит на рівень володіння державною мовою.

Згідно із Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, складати іспит на рівень володіння державною мовою зобов’язані:

-публічні діячі;

-державні службовці;

-співробітники Національної поліції;

-прокурори;

-судді;

-керівники закладів освіти, наукові та педагогічні працівники;

-особи, які мають намір отримати громадянство України тощо.

Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі, повідомляють у Національній комісії зі стандартів державної мови.

Читайте також: Фільми, концерти, екскурсії та книги українською: з 16 липня набувають чинності нові норми закону про мову

Зареєструватися на іспит можна за посиланням, натиснувши активну кнопку “АВТОРИЗУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ID.GOV.UA”. З покроковою інструкцією можна ознайомитись міститься за посиланням. Щоб здійснити електронну ідентифікацію особи, необхідно використовувати електронний підпис, BankID або застосунок Дія ID.

Іспити безпосередньо розпочнуться 19 липня о 09:30. У Києві щодня відбуватимуться 3 іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

У Національній комісії зі стандартів державної мови підготували пам’ятку з правилами, яких слід дотримуватися у день проведення іспиту.

1.Прийдіть у місце складання іспиту заздалегідь, не пізніше, ніж за 10 хв до його початку. Після початку іспиту Ви не зможете потрапити на іспитовий майданчик. Претендент, який зареєструвався, але не з’явився на іспит, буде вважатися таким, який використав свою спробу скласти іспит. Повторно він зможе зареєструватися на іспит лише через 4 місяці.

2.Візьміть із собою документ, який посвідчує особу (паспорт, водійське посвідчення, електронний паспорт у застосунку Дії) та УЕП на флешці, якщо Ви обрали такий спосіб авторизації. Без посвідчення особи Ви не зможете потрапити на іспитовий майданчик і скласти іспит.

3.На іспитовому майданчику Ви зобов’язані постійно перебувати в масці. Особи без маски не будуть допущені до складання іспиту.

4.Відповідно до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою претендентам заборонено: спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами; списувати відповіді; використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу. Усе перераховане є підставою для припинення іспиту для претендента.

5.Іспит триватиме 2 години, тому рекомендуємо мати з собою воду та гарний настрій.

Як отримати державний сертифікат про рівень володіння державною мовою?

Сертифікат можна отримати після складання іспиту на рівень володіння державною мовою. Комісія видає особі державний сертифікат за умови, якщо за результатами складення іспиту на рівень володіння державною мовою особа підтвердила володіння державною мовою на одному з рівнів, визначених статтею 11 Закону. Результати іспиту встановлюють не пізніше ніж через 15 календарних днів від дати складення іспиту. Запис про видачу державного сертифіката заносять до Реєстру державних сертифікатів. Результати іспиту також будуть доступні в електронному кабінеті претендента.

Державний сертифікат діє безстроково.

Система Orphus Поделиться на fb