Ви тут:
Суспільство Україна 

З 16 липня розпочнеться реєстрація на іспит з української мови

З 16 липня 2021 року розпочнеться реєстрація на іспит для визначення рівня володіння державною мовою. Іспит на знання української мови складатимуть держслужбовці, прокурори судді, співробітники Нацполіції, керівники закладів освіти, публічні діячі тощо.

Реєстрація на іспит проходитиме на порталі за посиланням.

Національна комісія зі стандартів державної мови на своїй сторінці у фейсбук зібрали відповіді на найпоширеніші запитання щодо іспиту. 

Де можна скласти іспит?

Іспити на рівень володіння державною мовою будуть відбуватися в уповноважених установах і приміщенні Національної комісії зі стандартів державної мови. Претендент матиме можливість під час реєстрації обрати час і місце складання іспиту. Графік проведення іспитів буде опублікований на сайті Комісії.

Хто зобов’язаний складати іспит?

Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” зобов’язує публічних діячів, державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників, інших посадових осіб володіти державною мовою. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі.

Особи, які мають намір отримати громадянство України, згідно із статтею 7 Закону, також мають скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою.

Як отримати державний сертифікат про рівень володіння державною мовою?

Сертифікат можна отримати після складання іспиту на рівень володіння державною мовою. Комісія видає особі державний сертифікат за умови, якщо за результатами складення іспиту на рівень володіння державною мовою особа підтвердила володіння державною мовою на одному з рівнів, визначених статтею 11 Закону. Результати іспиту встановлюють не пізніше ніж через 15 календарних днів від дати складення іспиту. Запис про видачу державного сертифіката заносять до Реєстру державних сертифікатів. Результати іспиту також будуть доступні в електронному кабінеті претендента.

Державний сертифікат діє безстроково.

Якщо в особи є посвідчення щодо вільного володіння державною мовою, чи потрібно їй складати іспит для отримання державного сертифіката?

З роз’ясненням щодо підтвердження вільного володіння державною мовою можна ознайомитися за посиланням.

Система Orphus Поделиться на fb