Ви тут:
Суспільство Україна 

Європейська інтеграція є принциповим, цивілізаційним і абсолютно правильним вибором України, – Дмитро Кисилевський

На цьому наголосив заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

«Європейська інтеграція є принциповим, цивілізаційним і абсолютно правильним вибором України і разом з тим це не є перепоною для критичного осмислення реального процесу європейської інтеграції, особливо в питаннях економіки і торгівлі. Ми маємо відійти від наївно-романтичного сприйняття євроінтеграції і Угоди зокрема, яке зараз лунає, і перейти до дуже прагматичного погляду на економічну частину Угоди», – зазначив Кисилевський.

Він підкреслив необхідність визнання, що економічна і торговельна складова інтеграції відбувається несправедливо для України, зокрема і тому, що економічна частина Угоди не надто вигідна і потребує суттєвого покращення.

«Навіть сьогодні в комітеті економічного розвитку ВРУ ми проводимо спеціальні слухання стосовно перегляду економічної частини Угоди. Статистика свідчить, що після втрати російського ринку, ЄС є найбільшим торговельним партнером України, але за час дії Угоди ми не компенсували втрати, а доля ЄС в торгівлі з Україною зросла в значній мірі тому, що зменшилася частка країн Митного союзу. При цьому у нас хронічний дефіцит торговельного балансу з ЄС, навіть без урахування реверсних поставок газу. Структура експорту в ЄС в нас сировинна, а імпорт – переважно високотехнологічні товари», – розповів Кисилевський.

Система Orphus Поделиться на fb