Ви тут:

Як вибрати монітор для ПК

Що найголовніше в ПК? Хтось скаже процесор, хтось назве відеокарту, деякі — материнську плату. Проте саме монітор є лицем комп’ютера. Від цього чорного прямокутника залежить дуже багато чого:

 • комфорт для очей;
 • правильна передача кольору;
 • задоволення під час гри та переглядів фільмів.

На сайті https://stylus.ua/monitory/ представлено широкий вибір моніторів.

Монітори умовно можна поділити на кілька класів:

 • бюджетні;
 • для роботи і навчання;
 • ігрові;
 • професійні;
 • портативні.

При виборі дисплея потрібно враховувати якість картинки, швидкість роботи та фінансові можливості. Якими є ключові чинники при виборі?

Діагональ

 1. 19–22 дюйма — бюджетні офісні моделі, часто на базі TN-матриці. Їх рідко беруть для домашнього використання. Вони мають найнижчу вартість.
 2. 24 дюйма — одна з найбільш ходових діагоналей. Цінується за універсальність, багатий вибір моделей та доступну ціну. Велика частина таких моніторів має роздільну здатність Full HD і виготовлена на базі IPS або VA.
 3. 27 дюймів — поширений варіант, який особливо полюбляють геймери та професіонали. Оптимальна роздільна здатність — 2К (QHD), але вони дорожчі за базові моделі на Full HD.
 4. 29 дюймів — зустрічаються лише в ультраширокий моделях, які останнім часом стають дедалі популярнішими.
 5. 32 дюйма — необхідність в збільшенні розміру зумовлена роздільною здатністю 4К (UHD). Ця діагональ оптимально його масштабує, а монітор зручно розміщується на столі.
 6. 34 дюйма — найбільш популярна діагональ для ультрашироких моделей з роздільною здатністю UWQHD (3440 ×1440). Ідеальна для повного занурення в сучасні ігри та фільми.
 7. 43 і 49 дюймів — так звані Double Full HD і Double 2К-монітори повноцінно замінюють два суміщених дисплея. Оптимальні для монтажу відео.

Окремо слід згадати портативні монітори з діагоналлю 15,6 дюйма. Вони мають вбудований акумулятор і призначені для роботи поза домом та офісом. Підключаються до планшетів, смартфонів, консолей. Висока для такого розміру ціна обумовлена мобільністю і чудовими технічними характеристиками.

Співвідношення сторін

У питанні співвідношення сторін ринок поступово розставив все на свої місця. «Квадрати» 5 : 4 та 4 : 3 виходять з ужитку, і нині набуло популярності телевізійне співвідношення 16 : 9 й кінематографічне 21 : 9.

Вигнутий екран

У телевізійній сфері вигнуті матриці зазнали фіаско, але в моніторах таке рішення має попит, забезпечуючи максимальне візуальне занурення в ігри та фільми. У всякому разі так пишуть маркетологи. Чим менше радіус кривизни, тим більше вигин. Типові значення — 1500R і 1800R.

Однак такі екрани підійдуть далеко не всім. Для роботи, наприклад, з кресленнями і 3D-моделями їх брати не варто з огляду на відчутне спотворення перспективи. Медіаконтент же виглядає на таких моніторах просто чудово.

Покриття екрану

Покриття дисплея буває глянсове і матове. Глянцеві моделі мають кращу передачу кольору. Втім, нині вони зустрічаються рідко. Матові екрани можуть мати напівглянсове, напівматове і навіть нанотекстурне покриття. Проблема таких моніторів — можливий кристалічний ефект, який можна оцінити тільки при особистому огляді увімкненого пристрою.

Система Orphus Поделиться на fb