Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як влітку зберегти здоровий сон і не відчувати себе “розбитим”, – поради сомнологів

Зі збільшенням світлового дня вставати стає набагато легше, це помічають багато хто. Вчені відзначили: навесні і влітку в організмі людини активізується обмін речовин і біоритми вкорочують сон — перебудовують нас на більш активний режим. Згідно з офіційними медичними джерелами: взимку людині необхідно до 8 годин сну, щоб відчувати себе бадьорою, а ось влітку нам досить до 6 годин сну.

При цьому в організмі не накопичується хронічна втома, тому так важливо захистити короткий літній сон. Про те, які чинники впливають на здоровий сон і стан людини, розповіли сомнологи. Про це повідомляє newsyou.info

Комфортна температура

У прохолодному приміщенні людина засинає набагато легше, ніж на спеці. Оптимальна температура для сну — 18 ° C. Вона забезпечує оптимальний теплообмін. При температурі 26-30 ° C людині заснути важче через духоту і пітливість.

Темрява — запорука хорошого сну

Літні ночі короткі: в 21 вечора сонце сідає за горизонт, а в 4 ранку вже світає. Засипати, як відомо, краще в темряві, так як вночі виробляється до 70% гормонів сну, що регулюють біоритми і артеріальний тиск. Також мелатонін підсилює роботу імунної системи, уповільнює старіння. Цієї користі можна позбутися, якщо засипати при денному світлі. Щоб не збивати режим сну, сомнологи рекомендували встановити жалюзі або повісити штори на вікна.
Это интересно: 6 ефективність способів продовжити молодість назвали фахівці

Тиша і спокій

Влітку за вікном яких тільки звуків не почуєш — галасливі компанії з гітарою і піснями, ролери та велосипедисти. У спальній кімнаті відмінно чутно весь цей шум і гам. Для того, щоб засипати в тихій і спокійній обстановці, сомнологи рекомендують використовувати перед сном беруші або встановити хорошу шумоізоляцію на вікна і спати з кондиціонером.

Настирливі комарі і мухи

Всього один комар здатний зіпсувати сон і позбавити спокою на всю ніч. Тому необхідно боротися з комахами заздалегідь. Отже, щоб комарі не потрапляли до вас в будинок, потрібно:

— Установити на вікна москітну сітку,

— Встановіть ультразвуковий відлякувач комах,

— Перед сном обробляйте кімнату репелентом на основі ефірних масел (запахи не тільки відлякують комах, але і створюють сприятливу атмосферу для сну).

фото ілюстративне

 

Система Orphus