Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

Як російські окупанти вирішують проблему з водою у Криму

З приходом окупаційної влади в Крим, на півострові не проходить і року без трагедій. Проблема водозабезпечення, яка вкрай гостро почала відчуватися після 2014 року, як і раніше, турбує кримчан.

Про це інформує Dneprnews.info.

Путін особисто розпорядився про перерозподіл бюджету РФ, щоб розв’язувати цю проблему, однак гроші, як завжди, були успішно поділені між чиновниками, через те за 7 років знайти рішення не змогли.

Проте, недавні аномальні дощі показали, що окупаційній владі потрібно танцювати з бубном та сподіватися на вищі сили. Відомо, що в кінці червня, початку липня 2021 року в Криму пройшли дуже сильні зливи, які призвели до затоплення деяких міст на півострові. За словами глави російського Держкомводгоспу Криму Ігоря Вайля опадів вистачило, щоб заповнити деякі водосховища водою.

З іншого боку, фахівець геоінформаційних систем Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон підкреслив, що заповнені лише 4 з 15 наявних водосховищ. За умови, що кримчани споживають за добу близько 300 тисяч кубометрів води, їх обсягу вистачить максимум на 1,5 року.

Гапон говорить про те, що друга половина літа ще попереду, і рівень опадів повернеться в норму. Тобто, посуха дасть про себе знати, а значить і проблеми з водою повернутися, адже вода почне випаровуватися. До того ж західні, східні й північні регіони Криму також залишаються з критичним рівнем води у водосховищах, які раніше поповнювалися з Північнокримського каналу. А це означає, що урожай баштанних занепаде. До того ж, меліорація на даний час в Криму заборонена.

Тим часом активіст з Алушти Павло Степанченко зазначив, що хоч воду почали давати без перебою, але її якість залишає бажати кращого:

“В цілому, після повені перший тиждень, десять днів взагалі все було сумно: жовта, руда вода текла звідусіль. Її не можна було використовувати ні для посудомийок, ні для пральних машин. У міру можливості ці проблеми усунули. Зараз вода є, її дають без збоїв, якість краща, але пити її ще не рекомендують: 50 на 50, хто вживає, хто ні. Особисто я готую, але не п’ю. Набираєш склянку – ніби чиста, але коли набираєш ванну – видно, що вода непрозора і має жовтий відтінок. Але ось, припустимо, у моїх знайомих, які живуть в приватному секторі, водозабір на Уч-Коші був зруйнований, туди потрапили пісок і камені, і в підсумку води у них немає взагалі вже два тижні “.

Як результат, видно, що негода зіграла на руку Кремлю і окупаційній владі Криму, проте багато людей дуже сильно постраждали: позбулися житла, комунального забезпечення, автомобілів, хтось травмований, а хтось загинув. До того ж, наслідки затоплення не вирішено до сьогодні. Таким чином, проблема з водопостачанням для півострова вирішена з безліччю застережень і лише до того часу, поки період посухи не триватиме довше, ніж треба. Тому окупантам необхідно ставати шаманами, щоб викликати необхідно кількість опадів, адже по-іншому проблему з водою в Криму вони вирішити не здатні.

Фото: Слово і Діло, ecosoft-market.com.ua

Система Orphus