Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Вступ до закладів профосвіти: Полтавщина серед лідерів за кількістю заяв за держзамовленням

Цьогоріч заклади професійної освіти мають 105 тисяч 452 місця для навчання за регіональним замовленням і 12 тисяч 150 – за державним. Наразі зібрано 44% і 46% заяв на вступ на відповідні місця.

Про це повідомили у директораті професійної освіти Міністерства освіти і науки України за результатами опрацювання оперативного звіту про прийом до закладів профосвіти.

Вступна кампанія до закладів розпочалась у червні, коли школярі почали отримувати свідоцтва про базову або повну загальну середню освіту. Оскільки профтехи мають певну автономію у визначенні тривалості вступної кампанії, кожен заклад самостійно визначав графік та критерії прийому абітурієнтів.

“Зараз ми маємо більш успішний набір до закладів освіти порівняно з минулим роком. Приміром, у цей самий період торік ми мали лише 33% заяв від очікуваної кількості. Зараз цей показник вище на 11%. Ми орієнтуємось на збір заяв саме за регіональним замовленням, оскільки вони становлять майже 90% бюджетних місць у профтехах, тож є найбільш показовим для аналізу динаміки вступної кампанії”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Найбільший запит на кваліфікованих робітників є на Дніпропетровщині, Львівщині, Донеччині, Харківщині та Запоріжжі. Саме ці області мають найбільші обсяги для набору вступників за регіональним замовленням і, відповідно, більші бюджети на підготовку учнів у профтехах.

Найбільше заяв для зарахування за регіональним замовленням подали вступники таких регіонів:

-м. Київ (2 тис. 976 заяв, 62% від запланованої кількості);

-Вінниччина (2 тис. 396 заяв, 49%);

-Запоріжжя (2 тис. 480 заяв, 49%);

-Харківщина (2 тис. 657 заяв, 48%);

-Львівщина (2 тис. 837 заяв, 31%).

Найбільше заяв на вступ за державним замовленням подали в таких регіонах: 

-Запоріжжя (790 заяв, 100% від запланованої кількості)

-Одещина (457 заяв, 82%);

-Донеччина (551 заява, 58%);

-Полтавщина (362 заяви, 51%);

-Дніпропетровщина (538 заяв; 43%).

Система Orphus