Ви тут:
Суспільство 

Верховний Суд скасував указ про звільнення Тупицького, – адвокат

Верховний Суд визнав незаконним та протиправним указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду.

Про це “Українській правді” розповів адвокат Тупицького Олександр Лещенко.

“Сьогодні адміністративний суд у складі Верховного суду визнав протиправним та скасував указ президента про деякі питання національної безпеки України 124 від 27 березня 2021 року. Суд прийшов до висновків, що президент України, відповідач по справі, не має повноважень приймати рішення про звільнення чи припинення повноважень суддів Конституційного суду чи приймати рішення про скасування указу про попереднє призначення на посаду судді КС”, – розповів адвокат.

За словами адвоката, суд також прийшов до висновку, що неможливо скасовувати указ індивідуальної дії.
Він назвав рішення Верховного Суду “законним і обґрунтованим” і додав, що “наразі президенту треба думати, що робити з тими діями, які він вчиняв по відношенню до судді КС”.

Нагадаємо, 27 березня Зеленський підписав указ, яким скасував укази експрезидента Януковича від 2013 року про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Таким чином, Тупицький як суддя КС та голова суду був позбавлений повноважень. «Вказані особи можуть відправлятися на заслужений відпочинок», — заявив президент. Згодом представник президента у КСУ Федір Веніславський пояснив, що таким чином вони також втратили статус судді (загальної юрисдикції) і право на довічне забезпечення як судді КСУ. Усім незгодним із цим рішенням Федір Веніславський порадив звертатися до Верховного або до Конституційного Суду, оскільки тільки в них можна оскаржити указ президента.

8 квітня до Конституційного суду надійшло конституційне подання групи із 49 народних депутатів, у якому оскаржується указ президента про скасування указів про призначення Тупицького та Касмініна на посади суддів КСУ. У партії ЄC пояснили звернення до Конституційного суду наміром не допустити «узурпації влади» Зеленським.

1 липня Тупицький подав позов проти КСУ з вимогою відсудити понад 900 тис. грн суддівської зарплатні. У позові він вимагав визнати протиправною бездіяльність КСУ щодо невиплати зарплатні в період з 18 квітня по 28 серпня 2020 року.

Система Orphus