Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада посилила відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

15 липня Верховна Рада ухвалила закон, який захищає тисячі тварин від знущань, експлуатації, жорстокості та смерті. А також посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

“За” проголосували 285 народних обранців.

Документ  забороняє  знищення тварин з метою регулювання  їх чисельності. Бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин. Крім того, забороняється жебрацтво із бездомними, свійськими та дикими тваринами, замуровування тварин у підвальних приміщеннях, залишати тварин в салоні автомобілю при температурі навколишнього середовища, вищій за +20ºС та нижчій за -5ºС, повідомили у ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Також законом заборонено утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни).

Заборонено використання тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування, а також надавання фотопослуг з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв.

Проєктом також пропонується заборонити пропаганду жорстокого поводження з тваринами.

Законом заборонено всі види рубок лісу за периметром охоронних ділянок у лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.

Закон посилює:

-кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

-заходи щодо боротьби з браконьєрством

-права місцевих рад з питань захисту тварин від жорстокого поводження.

Вдосконалює:

-правила поводження з тваринами в сільському господарстві, скотарстві та при отриманні продукції тваринного походження

Вводить:

-Адміністративну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами з 16 років

-Кримінальну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами з 14 років

-Можливість тимчасового вилучення тварин (у випадках жорсткого поводження з тваринами) поліцією до розгляду справи у суді

-Конфіскацію тварин у випадках жорсткого поводження

-Позбавлення права особи, яка вчинила жорстоке поводження з твариною, утримувати тварин протягом 5 років

-Обов’язок проведення експертизи для встановлення причин смерті тварини.

Система Orphus Поделиться на fb