Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Вакцинація не може спричинити захворювання на COVID, – МОЗ

У Національній службі здоров’я заявили, що вакцина проти COVID-19 не може спричинити захворювання на коронавірус, проте існує ймовірність, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою.

Про це повідомили в НСЗУ.

“Існує ймовірність того, що людина отримує першу дозу вакцини вже інфікованою, коли симптоми хвороби ще не розвинулись. Або ж може інфікуватись та захворіти після проведення вакцинації”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, після щеплення організм напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Аналіз даних клінічних досліджень показує, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

“Навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика ймовірність того, що можна захворіти. Але в цьому випадку захворювання можна перенести легко і без ускладнень”, – йдеться в заяві НСЗУ.

Повідомляється, що загальна слабкість або підвищення температури – це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Симптоми зникають через кілька днів.

“Проте якщо з’явились характерні симптоми COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку, – слід звернутися до свого сімейного лікаря”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus Поделиться на fb