Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні розробляють Концепцію розвитку кримінальної юстиції та системи органів правопорядку

Під час міжвідомчої наради обговорили проект Концепції з представниками профільного комітету Верховної Ради, Офісу Президента, РНБО, МВС, ДБР, СБУ, ДФС.

Наразі над документом працюють також Рада національної безпеки та оборони України, міжнародні експерти та представники громадськості, правоохоронні органи, міністерства та відомства, долучатимуться інші органи правопорядку, судові органи, адвокатура, депутатський корпус, повідомила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

“Нові орієнтири для ефективності і довіри громадян – створюємо Концепцію розвитку кримінальної юстиції та системи органів правопорядку. Наша мета – візія до 2030 року створення збалансованої і злагодженої системи, що сприятиме запобіганню злочинності та зменшенню її рівня, покращенню якості і скороченню строків слідства та судового розгляду, підвищенню доступу громадян до правосуддя”, – написала Ірина Венедіктова у фейсбуці.

Наразі, за її словами, збирають позиції щодо актуальних питань кримінальної юстиції України, удосконалення взаємодії органів правопорядку, реформування кримінального процесуального законодавства, щоб закласти в новий програмний документ.

“Попередній Концепції реформування кримінальної юстиції України уже 13 років. Більшість її положень втілені: прийнятий новий КПК України; запроваджено інститут кримінальних проступків; розпочала роботу система безоплатної правової допомоги; започатковано функціонування національного превентивного механізму та служби пробації; створено спеціальний орган антикорупційних розслідувань, а також окремий орган з розслідування економічних злочинів“, – зазначила Ірина Венедіктова.

Офіс Генпрокурора виступив платформою для напрацювання концептуального бачення розвитку кримінальної юстиції та системи органів правопорядку. Складовою роботи над Концепцією стане і проведення соціологічного дослідження рівня та стану злочинності в Україні, підготовка до якого наразі триває.

Фото: фейсбук

Система Orphus Поделиться на fb