Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні презентували перший інклюзивний приміський електропоїзд

Укрзалізниця завершила модернізацію приміського поїзда та зробила його інклюзивним. Це перший в Україні такий поїзд, що пристосований для подорожей людей з інвалідністю.

Про це повідомили в Укрзалізниці.

“Поступово робимо Укрзалізницю інклюзивною. Адже всі люди повинні мати рівні можливості під час подорожі залізницею, у тому числі і в приміському сполученні. Цей поїзд стане прикладом для подальших робіт з модернізації приміського рухомого складу”, — зазначив в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Іван Юрик.

За словами керівника компанії, усі роботи проводилися в постійних консультаціях з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем та представниками Всеукраїнського громадського об’єднання “Національна асамблея людей з інвалідністю України”.

Так, новий електропоїзд має вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, з місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Крім того, у поїзді замінено низку систем та деталей інтер’єру. Серед основних — встановлено кріплення для велосипедів.

На модернізацію зазначеного поїзда Укрзалізниця направила 70,6 млн грн, зокрема, на впровадження інклюзивності — майже 2,2 млн грн. Усі роботи здійснено на власних потужностях — на Київському електровагоноремонтному заводі.

“До кінця 2021 року планується провести капітальний ремонт ще 6 поїздів. Кошти на це, близько 300 млн грн, передбачені у фінплані компанії”, — резюмував Іван Юрик.

ФОТо з фейсбук-сторінки в.о. голови правління АТ “Укрзалізниці” Івана Юрика

Система Orphus Поделиться на fb