Ви тут:
Суспільство Україна 

В Одесі завершилися військові навчання “Sea Breeze-2021”

В Одесі провели церемонію закриття навчання “Sea Breeze-2021”. 

Про це повідомили на сторінці Військово-Морських Сил Збройних Сил України у фейсбуці.

Під час церемонії закриття командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа подякував усім учасникам навчань за високий рівень підготовки та ефективне виконання завдань.

“Наші кораблі пройшли більше 12 тисяч миль, водолази більше 330 разів спускалися під воду, льотчики більше 80 годин провели у повітрі, українські й американські морські піхотинці, військові Молдови та Грузії спільно відпрацьовували заходи на суходолі в трьох областях України. Це вкотре продемонструвало нашу спроможність виконувати спільні завдання за стандартами НАТО, – зазначив контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

За словами першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони України генерал-полковника Михайло Коваля, всі заходи, які проводилися під егідою навчань “Sea Breeze”, мають важливе значення для стабільності Азово-Чорноморському регіоні нашої держави, адже завдання які виконувалися, є чіткою пересторогою для агресора у тому, що ми готуємося дати гідну відсіч.

Під час навчань підрозділи ВМС ЗС України проходили оцінку за стандартами НАТО. Зокрема, пройшли самооцінку патрульні катери «Слов’янськ» і «Старобільськ», та десантно-штурмова рота морської піхоти ВМС.

“Позаду тисячі годин важкої роботи, нескінченна кількість обговорень в процесі планування навчання, які згодом успішно практично реалізувалися. 30 країн, близько 5 тисяч учасників, 30 одиниць кораблів та катерів, а також 40 літальних апаратів здійснили сотні спільних заходів в територіальних водах України, в міжнародних водах та у повітряному просторі, – зазначив заступник командира тактичної групи «65» 6-го флоту ВМС США капітан 1 рангу Кайл Гант. – Разом ми спланували та провели спільні заходи, які мали допомогти всім нам навчитися відстоювати та захищати власну територію та діяти в інтегрованому військовому середовищі. Навчання “Sea Breeze”, починаючи ще з 1997 року завжди, стосувалися глобального партнерства заради миру і світ продовжує чути цей чіткий меседж. За останні 2 тижні було опубліковано близько 15 тисяч статей 35 мовами. Світ розуміє, що ці навчання не є відповіддю будь-якій країні чи реакцією на будь-які події. Це чітка демонстрація нашої спільної рішучості та готовності просувати мир і стабільність в регіоні”.

Під час урочистої церемонії кращих учасників українсько-американського навчання було нагороджено відзнаками та цінними подарунками. 

Фото: фейсбук

Система Orphus Поделиться на fb