Ви тут:
Суспільство Україна 

Укрзалізниця випустила 5-річні євробонди на $300 млн

За результатами зустрічей з інвесторами та прайсингу Укрзалізниця першою з квазісуверенних компаній у постковідний період залучає незабезпечене фінансування в розмірі 300 млн доларів США шляхом випуску облігацій участі в позиці у форматі Reg S строком на 5 років.

Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За результатами прайсингу ставка дохідності за єврооблігаціями склала 7,875% річних, що є нижчою за купон з випуску облігацій 2019 року. Інвестори проявили високу зацікавленість у фінансуванні товариства – попит на придбання вдвічі перевищив пропозицію компанії, заявки на фінансування отримано від 70 інвесторів, що в основному представляють Велику Британію та Швейцарію.

«На тлі складного попереднього фінансового року варто відзначити довіру інвесторів до Укрзалізниці як до відповідального позичальника, який належно обслуговує свої фінансові зобов’язання. Зважаючи на нормативні обмеження та відповідно обмежений ресурс на місцевому ринку, міжнародний ринок капіталу є надійною альтернативою та прозорим джерелом фінансування за ринковою ставкою для Укрзалізниці», — зазначив Іван Юрик.

Кошти, які будуть залучені під час випуску, будуть направлені на рефінансування існуючого боргу з метою зниження вартості фінансування компанії та зменшення навантаження на її ліквідність. Таким чином, випуск облігацій не призведе до підвищення розміру кредитного портфелю Укрзалізниці, а виключно знизить заборгованість у короткостроковому періоді, що матиме позитивний вплив на кредитний рейтинг компанії.

Залучення фінансування організовано спільними лід-менеджерами та букраннерами випуску – провідними міжнародними інвестиційними банками J.P. Morgan та Dragon Capital та за підтримки міністра Інфраструктури України.

Система Orphus Поделиться на fb