Ви тут:
Суспільство Україна 

Українська діаспора є однією з найчисленніших у світі, – посол Словаччини в Україні

На цьому наголосив посол Словаччини в Україні Марек Шафін під час свого виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

«Сьогодні внаслідок різних політичних та соціально-економічних причин українська діаспора є однією з найчисленніших у світі. За різними відомостями вона налічує 20 млн осіб і розміщена у багатьох країнах на всіх континентах. У більшості країн світу представники української діаспори створили певні умови для свого культурного і національного розвитку, наприклад, у Словаччині видаються літературно-мистецькі та публіцистичні журнали та публікуються твори українських авторів, засновано освітницький музей української культури та інші установи», – розповів він.

Шафін підкреслив, що діаспора будь-якої країни світу приймається як народний посол в країнах, де проживають її громадяни.

«Громадяни, які формують діаспору закордоном, є носіями знань про свою країну, зокрема українська діаспора, за моїми спостереженнями, вже зробила та продовжує робити вагомий внесок у загальний розвиток культури, науки, мистецтва та літератури українського народу. Зовнішня політика українського уряду може та має у повній мірі використовувати потужний ресурс української світової діаспори для висування своїх інтересів на міжнародній арені», – наголосив Шафін.

Система Orphus