Ви тут:
Суспільство Україна 

Україномовний аудіогід запустили у Віденському будинку мистецтв

У Віденському будинку мистецтв в Австрії (Музей Гундертвассера) запустили україномовний аудіогід. Це вже третій аудіогід у Відні та 22-й загалом, запущений з ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Перший аудіогід у межах проекту культурної дипломатії з’явився в червні 2020 року у віденській галереї Альбертіна, другий – у вересні того ж року у віденському Музеї історії мистецтв, повідомляють в Офісі Президента.

“Запуск усіх трьох україномовних аудіогідів став можливим завдяки зусиллям Посла України в Австрії Олександра Щерби та українських дипломатів. Завдяки їхній відданості проекту культурної дипломатії українська мова зазвучала в першому “зеленому” музеї Відня – Музеї Гундертвассера”, – зазначила дружина Президента України.

Музей Гундертвассера, відомий як Віденський будинок мистецтв, є культурним символом австрійської столиці. Його спроектував один із найвідоміших австрійських архітекторів ХХ століття – Фріденсрайх Гундертвассер. Тут представлена єдина у світі постійна ретроспектива робіт цього митця, а також відбуваються важливі міжнародні виставки.

фото з фейсбук-сторінки Олени Зеленської

Нагадаємо, перша леді України Олена Зеленська у музеї історії Полтавської битви запустила аудіогід шведською мовою.

Будівлю, споруджену 1892 року, Гундертвасссер згодом перепроектував. Зараз це будинок, поверхні в якому оздоблені кольоровою керамікою та мозаїкою, вікна мають нестандартну форму й розташовані в порядку нерівних шахових клітинок. Всередині будинку – нерівна підлога, викривлені лінії, а в оформленні кімнат наявні зелені рослини. У фойє – фонтан, який спроектував Ганс Мур.

Реалізація проекту із запуску аудіогіда стала можливою завдяки спільним зусиллям Посольства України в Республіці Австрія та Музею Гундертвассера.

Система Orphus Поделиться на fb