Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У селі на Миргородщині презентували збірку поезії незвичного формату

До фотоальбому поезії увійшли сучасні вірші та фотографії, які ілюструють красу природи Полтавщини.

У п’ятницю в селі Рашівка Миргородського району презентували збірку поезії в незвичному форматі: фотоальбом поезії. До нього увійшли вірші десяти сучасних поетес. Збірка доповнена фотографіями сільських пейзажів – роботами київського фотографа Рустама Гімадієва.

«Процес створення фотоальбому поезії тривав рік. Під час експедицій ми спостерігали за змінами погоди та тваринами, намагаючись закарбувати цікаві композиції та незвичайні поєднання кольорів. Ці фото ілюструють зміни пір року, коли можна помітити особливу різноманітність краси нашої природи», – розповіла авторка проекту Юлія Кобізька.

За її словами, цей фотоальбом згуртував до співпраці десятьох сучасних поетес, які пов’язані з селом Рашівка, народилися в ньому, колись жили чи й досі живуть і працюють, одухотворяються природою, культурними традиціями, місцевою говіркою. Серед них – письменниці Людмила Кратенко, Людмила Василик, а також просто шанувальниці поетичного слова, для яких лірика – це поклик серця і віддушина.

Одна з авторок збірки Альона Сімінько поділилась своїм секретом натхнення: «В 9 років я написала свій перший вірш і з того дня всі мої радісні і сумні переживання складаються в віршовані рядки. Я завжди посміхаюся людям, але душу відкриваємо лише на папері».

Авторки розповіли про своє захоплення поетичним словом, розповіли, звідки черпають натхнення, зачитали свої твори. В збірці можна знайти вірші різноманітних жанрів: інтимної, громадянської, філософської та звісно пейзажної лірики. Вже з кінця липня збірка поповнить літературний арсенал полтавських та районних бібліотек,як зразок сучасної народної творчості Полтавщини.

Автор: Миколай Маранчак, журналіст

Система Orphus