Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській області відремонтовано у 6 разів більше доріг

У Полтавській області минулоріч у 6 разів більше реконструювали та відремонтували автошляхів державного значення, ніж у попередньому, та вдвічі більше залучили коштів на ремонт місцевих доріг.

Про це повідомив голова облдержадміністрацій Олег Синєгубов.

«Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським масштабна інфраструктурна програма «Велике будівництво» за результатами 2020 року довела свою ефективність. Минулого року залучено на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності 1,7 млрд грн, що у 2,1 рази більше порівняно з 2019 роком. Зокрема з державного дорожнього фонду – 1,3 мільярда гривень, кредитне фінансування – 300 мільйонів гривень, додаткова субвенція з державного бюджету на ремонт автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський у межах м. Полтава – 95 мільйонів гривень», – сказав Олег Синєгубов.

Також очільник області наголосив, що капітальним та поточним середнім ремонтом оновили майже 110 км доріг місцевого значення. За рахунок місцевого запозичення зробили понад 17 км дороги Чорнухи – Лубни. Полтавська область першою в Україні отримала в державному Укрексімбанку фінансування за механізмом використання коштів субвенції з державного бюджету на погашення запозичень, залучених для реконструкції цієї дороги.

Капітально відремонтували 3 мости та збудували 3 майданчики для пересувного пункту габаритно-вагового контролю на місцевих автомобільних дорогах загального користування.

У 2020 році у Полтавській області облаштували 280,3 км. автодоріг державного значення. Зокрема, відкрили рух на обході Кобеляк та села Красного під час реконструкції автомобільної дороги державного значення Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка та Лубен під час реконструкції автомобільної дороги Київ – Харків – Довжанський. Завершена реконструкція мосту біля Гадяча через Псел. Також зробили поточний та середній ремонт понад 24 км автомобільної дороги Кролевець – Конотоп – Ромни – Пирятин та майже 40 км – Лубни – Миргород – Опішня.

Встановили та запустили 2 системи зважування автомобілів в русі Weight-in-Motion (WiM) на дорогах в селі Підгорівці та поблизу Кобеляк.

Нагадаємо, ремонти, реконструкція та будівництво доріг в регіоні здійснюють за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Система Orphus