Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулась зустріч з Національним експертом Проєкту ЄС в Україні «Угода мерів – Схід»

Сьогодні, 21 липня, у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка відбулась зустріч з Національним експертом Проєкту ЄС в Україні «Угода мерів – Схід» Оксаною Кисіль щодо розробки та впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату Полтавської міської територіальної громади до 2030 року.

На минулому засіданні сесії Полтавської міської ради було прийнято рішення про приєднання Полтавської міської територіальної громади до європейської ініціативи «Угода мерів щодо клімату та енергії».

Як зазначається на сайті Полтавської міськради, ця ініціатива має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади задля спільної боротьби зі змінами клімату. Сторони угоди прагнуть скоротити власні викиди вуглекислого газу більше ніж на 30% до 2030 року через проведення енергоощадних заходів та запровадження поновлюваних джерел енергії, інших заходів з адаптації до змін клімату.

Місто Полтава з 2015 року вже було підписантом «Угоди Мерів» із зобов’язаннями знизити викиди вуглекислого газу до 2020 року не менше, ніж на 20%. У 2017 році прийнято План дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави до 2020 року. В результаті впроваджених заходів вдалося досягти скорочення викидів СО2 на 21,2% порівняно з базовим 2010 роком.

“У кінці 2020 року в результаті децентралізації утворилася Полтавська територіальна громада, що об’єднала в собі сільські громади та громаду міста Полтави. Перед нами з’явилися виклики щодо зниження викидів парникових газів, адаптації до змін клімату, впровадження заходів з енергозбереження, стимулювання застосування альтернативних джерел енергії, подолання «енергетичної бідності» на всій території громади”,- зазначив Валерій Пархоменко.

Національний експерт Проєкту ЄС в Україні «Угода мерів – Схід» Оксана Кисіль, детально розповіла про наступні кроки з розробки енергетичного та екологічного стратегічного документу Полтавської міської територіальної громади — Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року.

Система Orphus Поделиться на fb