Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві розпочали перевіряти приміщення виборчих дільниць на доступність для людей з інвалідністю

1 липня голова Полтавського обласного осередку “Союзу осіб з інвалідністю України” Сергій чумак, представники Київського райвиконкому та організацій осіб з інвалідністю провели ревізію приміщень, де будуть розміщенні виборчі дільниці щодо їх доступності для людей з інвалідністю.

Наразі проінспектували загальноосвітню школу №25 та Полтавську дитячо-юнацьку спортивну школу №4.

“Влада прийняла програму безбар’єрності України і згідно з виборчим кодексом до 2025 року всі приміщення виборчих дільниць повинні бути доступні для голосування. Існує постанова Кабміну, в якій чітко визначені відповідні критерії. Таким чином, законодавча база у нас підготовлена, залишається тільки питання її виконання. А останнє у нас шкутильгає. Тому ми й ініціювали цю роботу за 4 роки до наступних виборів. Перші результати перевірки показали, що у навіть доволі пристосованих для голосування приміщеннях, навіть там, де вже поставленні пандуси, є проблеми для людей з фізичними вадами”, – зазначив Сергій Чумак.

Виборчі дільниці мають низку критеріїв, щоб люди з інвалідністю могли зручно і безперешкодно проголосувати. Необхідна обов’язкова наявність пандусів. Всі текстові написи у приміщеннях повинні дублюватися шрифтом Брайля, освітлення має бути яскравим, гостро стоїть питання спеціального обладнання туалетів та інше.

До двох об’єктів, які перевіряли, виникло кілька зауважень. Зокрема, у спортивній школі занадто високий поріг на вході, що спричиняє великі незручності людям на візках, високі пороги у внутрішніх дверних проходах та необлаштований туалет. Виникли питання і до загальноосвітньої школи №25.

“Наше приміщення має пандус, зручні входи і виходи для людей з інвалідністю, але деякі місця можна асфальтувати, деякі наліпки перед виборами для слабозорих людей розмістити у потрібних місцях та виконати інші вимоги. Все це до виборів ми зробимо”, – сказав директор загальноосвітньої школи №25 Григорій Ринковий.

Як зазначив Сергій Чумак, за результатами моніторингу місцевій владі нададуть певні рекомендації, щоб умови для голосування на виборчих дільницях для людей з інвалідністю відповідали законодавству.

Система Orphus