Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У музеї Болгарії запустили перший україномовний аудіогід

У межах проекту першої леді України Олени Зеленської з впровадження україномовних аудіогідів у музеях світу запустили аудіогід українською мовою в Археологічному музеї Несебра, Болгарія.

Це вже 23 україномовний аудіогід проекту з культурної дипломатії. За словами дружини Президента, до кінця року планується запустити ще близько 10 аудіогідів, повідомили в Офісі Президента.

“Запуск україномовних аудіогідів зараз є ключовим напрямком культурної дипломатії. У розпал туристичного сезону ми запускаємо перший україномовний аудіогід на території Чорноморського узбережжя Болгарії. Запрошую українських туристів та всіх бажаючих, хто володіє українською мовою, відвідати Археологічний музей Несебра”, – зазначила Олена Зеленська.

Музей присвячений історії стародавнього міста Месемврія (назва міста Несебр до 1934 року). Несебр розташований на південному сході Болгарії, на узбережжі Чорного моря. Місто є одним з найпопулярніших туристичних об’єктів у країні. Сам музей був створений у 1956 році. Він є частиною музейного комплексу “Стародавній Несебр”, до якого також входить етнографічний музей та п’ять церков. В Археологічному музеї представлена постійна експозиція “Несебр крізь століття”, яка містить численні пам’ятки культури, пов’язані з історією античної Месемврії та середньовічного Несебра.

У 2019 році Болгарію відвідали 471 тис. українських туристів. Відсьогодні тисячі українців, які відвідують Чорноморське узбережжя Болгарії, зможуть по-новому відкрити для себе красу стародавнього міста Несебра, пізнати його тисячолітню історію.

Нагадаємо, у Полтавському музеї перша леді України Олена Зеленська презентувала аудіогід шведською мовою.

“Голосом” аудіогіда стала українська письменниця Анна Багряна, яка живе в Софії. Реалізація першого україномовного аудіогіда в Болгарії здійснювалася завдяки плідній співпраці Міністерства закордонних справ, Посольства України в Болгарії та співробітників Археологічного музею Несебра.

Додатково. У межах проекту культурної дипломатії українською мовою було перекладено інформаційний довідник у Хорватському музеї наївного мистецтва, який є одним із найвідвідуваніших музеїв Хорватії. Він має у своєму фонді понад 1900 творів мистецтва: картини, скульптури, малюнки, зокрема унікальні роботи на склі всесвітньо відомих художників Хлебінської школи.

Система Orphus Поделиться на fb