Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

У Лубнах на пів року позбавили волі чоловіка за жорстоке поводження з твариною

У Лубнах суд на пів року позбав волі місцевого жителя за жорстоке поводження з безпритульною твариною.

Лубенська окружна прокуратура підтримала публічне обвинувачення щодо 31-річного місцевого жителя за умисне жорстоке поводження з твариною, що призвело до її каліцтва (ч. 1 ст. 299 КК України), повідомили у пресслужбі Полтавської обласної прокуратури.

Прокурор у суді довів, що у листопаді минулого року чоловік у під’їзді будинку підібрав і приніс до своєї оселі безпритульне кошеня віком 3-4 місяців. Однак, порушуючи загальноприйняті норми поведінки, принципи моралі, він жорстоко бив тварину, крики якої чули сусіди, а у подальшому обв’язав мотузкою шию кошеняти і підвісив його через вікно кімнати, розташованої на 5 поверсі. Знущання над твариною побачили небайдужі жителі будинку і повідомили волонтерів, які забрали кошеня у зловмисника.

Наразі кішка живе у волонтера. За висновками ветеринарів, тварині  спричинено закриту черепно-мозкову травму, численні забої, гематоми та інші тілесні ушкодження, унаслідок яких вона осліпла. Вироком Лубенського міськрайонного суду обвинуваченому призначено покарання у виді 6 місяців арешту.

Довідково:  відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» жорстоке поводження з тваринами – це знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі. Також жорстоким поводженням є нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Фото: ілюстративне

Система Orphus