Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Лютенці створили музей, присвяченому інженеру Олександру Засядьку

У селі Лютенці Миргородського району на Полтавщині створили історико-краєзнавчий музей “Земля О.Д. Засядька”, який присвячений славетному українцю, видатному інженеру, воєначальнику, винахіднику першої у світі порохової ракети Олександрові Дмитровичу Засядьку.

Відповідне рішення прийняли на сесії Лютенської сільської ради 9 липня.

Згідно з положенням, музей буде знаходитись у приміщенні Лютенської школи І-ІІІ ст. ім.М.Л.Величая з окремим входом по вулиці Дружби,61.

У Департаменті культури і туризму Полтавської ОДА повідомили, якщо виникне бажання відвідати музей, з усіма питаннями потрібно звертатись за e-mail: [email protected] або за тел. (05354)53-6-42, 53-6-24.

Довідково. Олександр Дмитрович Засядько народився у 1779 році у селі Лютенька на Полтавщині. Нащадок старовинного козацького роду. Прапрадід, Яків Засядько був реєстровим козаком Хорольської сотні і Лубенським полковником (1659). Прадід Лук’ян Якович і дід Данило Лук’янович – сотники Лютенської сотні (1-ша пол. XVIII ст.). Батько Олександра, Дмитро Данилович Засядько був головним гармашем Запорозької Січі, доводився родичем кошовому отаманові Петрові Калнишевському.   Першим (1817) створив кілька типів бойових порохових ракет та спеціальний пусковий пристрій, зорганізував їхнє виробництво і розробив тактику використання. Розроблені ним ракети мали дальність до 2670 метрів. Вперше в світі побудував ракетну пускову установку, що дозволяла вести одночасне ураження шістьма ракетами.  Сконструювавши пускові станки, що дозволяли вести залповий вогонь та пристрої прицілювання до них, розробив тактику бойового застосування ракетної зброї. Заснував перший в імперії ракетний завод (Петербург), який 1864 року перевели до Миколаєва, та Вище артилерійське училище.

 

Система Orphus Поделиться на fb