Ви тут:
PROвсе Суспільство 

У Лапландії зафіксовано найвищу температуру за останні 100 років

Національний метеорологічний інститут Фінляндії зареєстрував найвищі температури червня з моменту свого заснування в 1844 році

Як пише ЕспресоTV, у Лапландії 4 липня зафіксували +33,6 °C, що є найвищим показником з 1914 року. Про рекордні температури червня заявили і метеорологічні служби Швеції. У цій країні червень 2021 року став третім найспекотнішим за весь час спостережень. Наразі вся північна Європа потерпає від спеки — у деяких районах на початку тижня фіксували +34 °C.

Метеорологічний інститут Норвегії зареєстрував температуру 34 градуси Цельсія в Салтдалі недалеко від Полярного кола. Це найвища температура, зареєстрована в країні цього року, вона всього на 1,6 градуса нижча, ніж рекордні значення, зареєстровані в Норвегії за весь час спостережень.

Нещодавно аномальна спека була зареєстрована і в Північній Америці, де жертвами високих температур стали сотні людей. Експерти вважають, що аномальні погодні умови, пов’язані зі змінами в клімату, в подальшому будуть тільки посилюватися.

Майкл Рідер, професор метеорології в Університеті Монаша, заявив, що погода в Європі і Північній Америці пов’язана. За його словами, тропічний мінімум в західній частині Тихого океану, недалеко від Японії, порушив атмосферу, створивши брижі навколо півкулі, відомі як хвилі Россбі. Такі хвилі обрушилися на Канаду, створивши умови для аномальної спеки.

Нагадаємо, що в Антарктиді зафіксували новий температурний рекорд – понад 18°С.

Система Orphus Поделиться на fb