Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці хочуть створити публічну бібліотеку

30 червня на сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області депутати мають розглянути та прийняти рішення, відповідно до якого   буде проведено реорганізацію  Комунального     закладу   культури «Кременчуцька  міська централізована бібліотечна система для дітей» з  бібліотеками-філіями та Комунального    закладу    культури «Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дорослих» з бібліотеками-філіями в Комунальний   заклад   культури   «Кременчуцька міська публічна   бібліотека»  з  відокремленими  структурними підрозділами – філіями.

Як повідомили у міській раді, процес реорганізації централізованої бібліотечної системи буде  проведено з відповідністю  до нормативно-правової бази, що регламентує діяльність цих закладів культури. Передумовою для прийняття цього рішення стало стрімке зниження кількості користувачів та книговидач у бібліотеках міста.  За даними управління культури та туризму виконкому міської ради, у 2017 році вона  становила 80640, а у 2019 році зменшилася до 63683.

В діючих урядових постановах зазначено, що кількість закладів у розрахунку на кількість жителів у населених пунктах з кількістю 100 – 500 тис. жителів –1 публічна бібліотека у розрахунку на кожні 20–25 тис. жителів, а кількість бібліотекарів у розрахунку на кількість жителів зони обслуговування – 1 бібліотекар на 2 тис. жителів.

Після реорганізації залишиться комунальний заклад  культури «Кременчуцька міська публічна  бібліотека» із відокремленими структурними підрозділами  (юридична адреса:  вул. Європейська, 66/13), а саме:

       – Кременчуцька міська публічна  бібліотека  (вул. Європейська, 66/13);

       – Філія № 1 (просп. Лесі Українки, 13);

       – Філія № 2 (вул. Соборна, 11, 9/16);

       – Філія № 3 (вул. Соборна 12/16);

       – Філія № 4 ім. І.Приходька (вул. І. Приходька, 32);

       – Філія № 5 (вул. Республіканська, 65).

У житлових масивах, де публічні бібліотеки відсутні, бібліотечне обслуговування населення буде здійснюватися за допомогою бібліотечних пунктів, а саме:

       – с. Потоки, вул. Шевченка, буд. 1 а;

       – с. Придніпрянське,  вул. Центральна, 62;

       – м. Кременчук, вул. Ціолковського, 76;

       – м. Кременчук, вул. Мічуріна, 73;

       – м. Кременчук, вул. Ракетна, 2.

 

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb