Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Цифрова Полтавщина”: як реалізують проєкти регіональної програми у Глобинській та Семенівській громадах

Працівники Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської ОДА відвідали Семенівську селищну та Глобинську міську громади. Під час зустрічей обговорили питання розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг області, впровадження ІС «Вулик», електронного документообігу та розвиток хабів цифрової грамотності в громадах.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

У Семенівській селищній громаді відвідали ЦНАП. Це один із перших ЦНАПів області, який впровадив та розпочав свою роботу в ІС «Вулик». Тут надається більше 70 адміністративних послуг населенню через програмне забезпеченням ІС «Вулик».

Також відвідали хаб цифрової освіти (бібліотеку) в с. Заїченці Семенівської громади, де надали кваліфіковану консультативну допомогу працівнику бібліотеки щодо роботи з платформою «Дія.Цифрова Освіта».

Того ж дня відбулась зустріч з представниками Глобинської міської громади, зокрема з першим в громадах Полтавщини CDTO Олександром Кочергою. На зустрічі були підняті і обговорені питання щодо стану інформатизації громади, а саме впровадження електронного документообігу, освоєння коштів по Інтернет-субвенції та субвенції на розвиток ЦНАП.

У ЦНАПі Глобинської громади надається більше 250 послуг. Найпопулярніші з них: земельні питання, реєстрація речових прав, призначення субсидії та довідки різного характеру. В середньому за день приймається від 130 до 190 заяв.

У с. Великі Кринки Глобинської міської громади створено віддалене робоче місце, яке запрацювало в червні цього року. Для зручності надання платних послуг тут працює платіжний термінал – це електронний пристрй, який має цілодобову інтегровану систему обробки і прийому платежів. Спектр його можливостей включає оплату різних послуг та з його допомогою можна здійснювати різні види платежів як банківською карткою, так і готівкою. Всі операції друкуються на чеку. Перевагою платіжних терміналів є ефективність завдяки зменшенню часу обробки транзакцій та негайної авторизації платежів. Наявність платіжного терміналу значно прискорює проведення операції оплати та надання адміністративних послуг.

Начальник Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської ОДА Тетяна Костенко акцентувала увагу на важливості співпраці із громадами. Зустрічі з громадами області планують проводити систематично.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus