Ви тут:
Суспільство Україна 

Це буде найбільший музейний комплекс в Європі, – Ілля Хржановський про “Бабин Яр”

Про заплановану структуру музейного комплексу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Гуманітарна політика». розповів художній керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Ілля Хржановський.

«Ми пропонуємо побудувати цілий ряд музеїв. Це буде найбільший музейний комплекс в Європі – понад 40 тис. м», – повідомив він під час виступу.

«У ньому будуть такі музеї: звичайно ж, Музей трагедії Бабиного Яру, Музей пам’яті жертв, Музей забуття трагедії, Музей самого місця Бабиного Яру, Музей історії жертв – циган та інших груп киян, які були там знищені. Все разом буде об’єднано в єдину кровоносну систему за допомогою хребта, скелета», – розповів Хржановський.

За його словами, світло цієї системи музейного ансамблю буде видно з космосу.

«Ми вже зараз почали зводити перші інсталяції, перші об’єкти, які можна побачити, відправившись у Бабин Яр. Це вже зараз може бути цікавою і важливою подорожжю. Ми представляємо поки тільки кілька проектів. Те, що буде готово в цьому році – це місце для роздумів, яке зроблено у вигляді символічної синагоги, проект Кургану – це, по суті, перша музейна будівля, яка буде відкрита в найближчі місяці, і це художній об’єкт, художня інсталяція Марини Абрамович «Кришталева стіна плачу». Все це є частиною величезного музейного ансамблю», – розповів Хржановський.

Також він розповів про концепцію створення музейного комплексу в Бабиному Яру.

«Коли ми думали про те, як зробити це місце місцем пам’яті з місця забуття, як перетворити це місце пам’яті в місце, куди б люди хотіли приходити, хотіли б витрачати свій час, то думали про те, що неможливо робити просто стандартний музей. Потрібно робити місце, в якому люди зможуть зустрітися і з’єднатися з історією», – зазначив він.

«Сама територія не вичерпується тільки тим місцем, де відбулися розстріли 1941 року, тому що розстрілювали і далі, в різних місцях, в 1961-му році сталася Куренівська трагедія, коли були змиті пульпи і ще кілька сотень людей загинули, а село Куренівка було змито. У цьому ж районі відбувалося безліч історичних подій і в минулому там же проходили демонстрації і битва мужніх душ, мешканців Києва і України, дисидентів, за пам’ять Бабиного Яру. Тому ми говоримо про всю територію, яка охоплює приблизно 130 га і являє собою, крім території самого заповідника, також територію психіатричної лікарні, в якій були розстріляні в перші дні 752 пацієнти, а також територію парків «Кирилівський гай» і «Реп’яхів яр». Це все разом є єдиною територією єдиної подорожі, єдиної розповіді, яку ми намагаємося створити», – розповів Хржановський.

Система Orphus Поделиться на fb