Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Третина українців мають антитіла до коронавірусної хвороби: дослідження

Про це свідчать попередні дані дослідження, що проводить МОЗ, Центр громадського здоров’я, Світовий банк та Український інститут соціальних досліджень імені Яременка.

Упродовж липня група, до якої входять соціологи та медичні працівники, відвідують українські домогосподарства. Перші – проводять опитування, другі – безкоштовне тестування на антитіла.

На даний час у дослідженні взяли участь близько 6 тис людей. 33% з них мають певний імунітет до коронавірусу.

Як повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький, на наступному етапі дослідження фахівці проведуть аналітичну роботу – визначать, яким чином антитіла утворились в організми людини. Важливо визначити, чи значною є частка тих, хто перехворів у легкій формі і навіть не здогадувався, що був інфікований. Остаточні дані дослідження планують опублікувати наприкінці серпня.

Читайте також: Штам “Дельта” зафіксували в 104 країнах світу

Для прогнозування наступної хвилі пандемії дослідження колективного імунітету є вкрай важливим. Дуже добре, що з приходом на посаду міністра Віктора Ляшка ми цей проєкт нарешті реалізували.

Питання, на які ми маємо знати відповідь, якщо хочемо ефективно боротися з пандемією: 

  • Який відсоток українців справді перехворів на коронавірус?
  • Як часто люди з антитілами інфікуються повторно?
  • Протягом якого періоду у людини в середньому залишаються антитіла після хвороби?

“Саме для активізації аналітичної роботи Комітет разом з міністром розробили законопроєкт № 4142 про систему громадського здоров’я. Ми пропонуємо підсилити Центр громадського здоров’я мережею регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб. Вони будуть займатись прогнозуванням нових спалахів інфекційних хвороб, реагуванням на надзвичайні ситуації, розробляти державні програми боротьби з неінфекційними хворобами. Формально рішенням уряду Центри вже створені, однак без ухваленого законопроєкту повноцінно виконувати функції новим інституціям буде складно”, – повідомив Радуцький.

Наразі Комітет завершує опрацювання поправок до другого читання. Сподіваюся, незабаром законопроєкт № 4142 буде відправлений до Верховної Ради на друге читання.

Система Orphus Поделиться на fb