Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сила доторку: чому психологи радять частіше обійматися

Пандемія змінила життя людей, тож навіть звичні речі почали цінуватись значно більше. Серед них і обійми.

Поширення коронавірусу у світі доволі серйозно вплинуло не лише на фізичне, а й на моральне здоров’я людей. Дистанційна робота, зменшення будь-яких контактів з іншими, а також відчуття стресу стали реаліями сьогодення. І в них дуже бракує обіймів, які поки під забороною. Психологи назвали чотири причини, чому обійми корисні, пише maximum.fm.

По-перше, обійми зменшують рівень стресу. Фізичні контакти допомагають організму виділяти менше кортизолу. Надмірна кількість ж гормону стресу здатна завдати серйозну шкоду здоров’ю.

По-друге, обійми покращують самооцінку. Дотики дозволяють передати відчуття любові, захисту та зв’язку. Тому у важкі моменти саме обійми допомагають швидше повернути віру у себе та підбадьорити.

Не менш важливою є і заспокійлива “функція” обіймів. І це не лише через попередній пункт, а й тому, що під час обіймів м’язи починають розслаблятись, рівень напруги знижується. Тож і на душі стає спокійніше.

Також обійми зміцнюють стосунки. Адже вони є однією із форм передачі того, що інколи не вдається або неможливо сказати словами. До того ж, дотики сприяють виділення окситоцину, який відповідає за довіру і навіть вважається “гормоном кохання”.

Фото: pexels

Система Orphus Поделиться на fb