Ви тут:
PROвсе Медицина Суспільство 

Сьогодні стартує #Всесвітній_тиждень_маски

Послаблення карантинних обмежень, відкриття кордонів деяких країн, стрімкі темпи вакцинації — усі ці події можуть викликати хибне відчуття безпеки. Зниження захворюваності населення у певних регіонах, не означає, що люди перестають хворіти та помирати.

Сьогодні стартує #Всесвітній_тиждень_маски. Це рух, який заохочує людей постійно носити маски, адже це допоможе нам наблизитися до завершення пандемії COVID-19.

Центр громадського здоров’я закликає українців, не нехтуйте правилами безпеки. Пам’ятайте, що ваш вибір може вплинути на здоров’я інших людей.

Відомо, що вірус SARS-CoV-2 передається переважно під час вдихання респіраторних виділень, що утворюються при кашлі, чханні, розмові, диханні тощо. Носіння маски — надійний спосіб захистити себе та рідних від зараження.

Факт 1: правильне носіння маски зменшує кількість виділень, що містять вірус. Це особливо актуально для людей, які переносять хворобу безсимптомно або інфікувалися, проте не знають, що хворі.

Факт 2: носії маски вдихають значно меншу кількість виділень, що містять вірус. Тобто маски захищають нас від інфікування вірусом SARS-CoV-2.

“Користь від цих ефектів для кожного буде зростати, якщо якомога більше людей носитимуть маски постійно та правильно. Дослідження ще тривають, проте низка експериментальних та епідеміологічних даних, підтверджують користь носіння маски для запобігання поширення вірусу SARS-CoV-2”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, захисну маску слід змінювати, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. Влітку це відбувається частіше. Це ж стосується і використання респіратора. Вірус SARS-CoV-2 не розмножується на поверхні маски але може зберігатися на ній деякий час. 

В теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні засобів респіраторного захисту, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря. 

Тепла погода — це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок. А саме: 

  • не торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;
  • знімати маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
  • не використовувати одноразові маски повторно;
  • після зняття, або доторку до використаної маски, слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.

Щодо носіння медичних рукавичок влітку, то їх слід використовувати, коли є ризик контакту з біологічними рідинами

Захворювання на COVID-19 не передається через непошкоджену або пошкоджену шкіру. А контакт з біологічними рідинами може виникати, наприклад, під час догляду за інфікованим. В такому разі рукавички слід зняти та утилізувати одразу після процедури, для виконання якої вони були надягнуті.

Одягаючи медичні рукавички в громадських місцях, слід пам’ятати про ризики.

Руки в рукавичках, якщо вони забруднені, так само як і без рукавичок, можуть переносити збудники захворювань на відкриті поверхні шкіри, зокрема на обличчя та слизову очей. 

Надягнуті рукавички створюють хибне відчуття безпеки. А тривале використання медичних рукавичок може призводити до подразнення шкіри на руках.

Незважаючи на послаблення протиепідемічних заходів, задля власної безпеки слід і досі дотримуватися фізичного дистанціювання (не менше 1 метра від інших людей у публічних місцях), гігієни рук, етикету кашлю та самоізоляції у випадку появи респіраторних симптомів.  

Система Orphus Поделиться на fb