Ви тут:

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав десять разів

10 липня в Міністерстві оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

У заході взяли участь родичі загиблих героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону, офіцери ДСНС, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Служби безпеки України.

Дзвін Пам’яті пролунав десять разів…

Цього дня у 2000 році під час виконання завдань у складі Багатонаціональних сил КФОР у Косово, загинув молодший сержант ТОВКАН Любомир Васильович.

У 2014 році внаслідок російської збройної агресії загинули:

Сержан ЛЕСЬКІВ Андрій Ігорович

Старший солдат ПРОЦЬ Сергій Володимирович

Старший солдат ЯРОСЛАВЦЕВ Василь Валентинович

Солдат ЯКУБЕНКО Олександр Валерійович

Сержант КУЗЬМІН Дмитро Володимирович

Майор ШІРПАЛ Леонід Вікторович

У 2016 році – солдат ГЕГА Руслан Юрійович

У 2019 році загинув молодший сержант ФАКА Антон Михайлович

У 2020 році – лейтенант МАТВІЇВ Тарас Тарасович

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у який вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

Всередині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Система Orphus Поделиться на fb