Ви тут:

Що таке електронний лікарняний: роз’яснення

В Україні триває поступовий перехід від паперових довідок до електронного документообігу. Зараз відбувається перехід на електронний лікарняний.

У НСЗУ розповіли, як побудовано новий процес формування електронних листків непрацездатності і які переваги отримує пацієнт.

А саме:

– Пацієнт, маючи скарги на самопочуття, так само приходить на прийом до лікаря. Після прийому, огляду та встановлення діагнозу пацієнту лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я. Тобто фіксує, що пацієнт в цей момент хворіє і не може виконувати свою роботу.

– Медичний висновок про тимчасову непрацездатність – це електронний документ. Він містить виключно медичну інформацію і не містить жодної адміністративної інформації.

– Лікар підписує цей електронний документ своїм кваліфікованим електронним підписом. Після цього документ автоматично відправляється в електронний реєстр листків непрацездатності. Цей реєстр належить Пенсійному фонду. У Пенсійний фонд не передається діагноз пацієнта. А лише інформація від лікаря, що в певний період часу людина не може працювати через стан здоров’я.

– У момент, коли лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність, пацієнт отримує SMS-повідомлення, про те, що йому створили такий медичний висновок. Це є підтвердженням, що необхідна інформація буде надіслана в Пенсійний фонд.

– Далі Пенсійний фонд у своєму реєстрі доповнює дані інформацією про роботодавця. Фактично це вже і є електронний лікарняний, який направляється роботодавцю.

– Коли Пенсійний фонд доповнить цю інформацію даними про роботодавця, пацієнт отримає ще одне SMS-повідомлення про те, що йому створили електронний листок непрацездатності.

– Пацієнт може побачити свій електронний лікарняний через електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду. Тобто може перевірити, що йому дійсно сформували електронний лікарняний. В свою чергу роботодавець через свій кабінет бачить, що для його працівника сформували електронний лікарняний.

Тож пацієнтам більше не доведеться переживати, чи вистачить бланків, чи правильно вказано місце роботи, а також нести на роботу паперовий листок непрацездатності. Все здійснюватиметься автоматично. Зараз триває перехідний період, а повністю на електронні лікарняні заклади мають перейти з 1 вересня цього року.

Система Orphus Поделиться на fb