Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Серед затребуваних – консультації терапевта: на Полтавщині вже два місяці діє телемедицина

Два місяці тому запрацювала телемедицина в усіх сільських амбулаторіях Полтавської області. За цей час понад 270 громадян на консультацію дерматолога чи терапевта витратили кілька годин замість кількох днів.

Більш затребуваними є консультації терапевта – понад 220, дерматолога – більше 50. Найпопулярнішою телемедицина є у таких громадах області: Решетилівській, Гадяцькій та Козельщинській. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

“Нагадаю, що за допомогою комплексу телемедицини можна виміряти сатурацію крові, артеріальний тиск, температуру, пульс, перевірити роботу легень та онлайн передати всю інформацію фаховим лікарям для консультації: терапевту, пульмонологу чи дерматологу з наших обласних лікарень”, – зазначив Ігор Панченко.

Стратегією розвитку Полтавщини на 2021-2027 роки передбачено створення обласного центру телемедицини, де працюватимуть на постійній основі, а не в порядку чергування кваліфіковані працівники. Такий центр координуватиме роботу телемедичної мережі області й надаватиме безпосередні консультації.

Заступник голови Полтавської ОДА додав, що планують розширити перелік галузевих фахівців, які будуть надавати консультації, використовуючи цю систему. Мета – понад 20 спеціальностей.

Нагадаємо, у травні цього року у всіх громадах Полтавської області почали діяти 339 таких комплексів. Загальна їх вартість – майже 24 млн грн.

Фото: фейсбук

Система Orphus