Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Серед абітурієнтів військових вишів країни цього року близько 250 кандидатів з Полтавщини

Полтавські юнаки й дівчата серед інших активно змагаються за право поповнити курсантські, а згодом і офіцерські лави.

— Кількість охочих стати курсантами військових вишів і коледжів цього року, як порівняти з минулим, зросла на 15 відсотків, — розповів тимчасовий виконувач обов’язків заступника військового комісара Полтавського обласного ТЦК і СП з морально-психологічного забезпечення капітан Роман Істомін. — Це стало можливим завдяки предметній агітаційно-роз’яснювальній роботі серед молоді. І хоча через карантинні заходи її було перенесено в режим онлайн, за рахунок видання друкованого контенту вдалось охопити навчальні заклади не лише районного, а й селищного підпорядкування.

Серед оформлених справ для вступу близько 80 відсотків — випускники шкільних загальноосвітніх закладів 2020-2021 року, близько п’ятої частини з них — представниці жіночої статі. Військову кар’єру також обирають і випускники цивільних коледжів, і звільнені у запас у минулі роки військовослужбовці строкової служби.

Головними перевагами військової служби кандидати називають можливість здобути сучасну та престижну військову спеціальність, перспективи фахового й кар’єрного зростання, гарантований пакет соціальних пільг, матеріальну стабільність. 

До першої трійки військових вишів, яким віддали перевагу полтавці цього року, увійшли Київський військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (близько 40 відсотків), Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (близько 30 відсотків охочих), Львівська Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (близько 25 відсотків). До 20 відсотків абітурієнтів виявили бажання навчатись у військовій академії (м. Одеса) та Харківському Інституті танкових військ Національного технічного університету «ХПІ». 

Серед військових коледжів беззаперечним лідером є Військовий коледж сержантського складу ВІТІ імені Героїв Крут, вступити до якого прагнуть близько 70 юнаків і дівчат з Полтавщини.

Володимир Лазарєв, кореспондент АрміяInform

Система Orphus Поделиться на fb