Ви тут:
Суспільство Україна 

Росія всіляко намагається протидіяти навчанням “Sea Breeze – 2021”, – розвідка

Для спостереження за міжнародними морськими маневрами РФ вивела в море весь корабельний склад Чорноморського флоту.

Про це повідомляє пресслужба Головного управляння розвідки Міноборони України.

“Ці дії викликані страхом країни-агресора втратити свою домінувальну роль на півночі Чорного моря” – заявив представник ГУР МО України Вадим Скібіцький.

Коментуючи інформацію про активізацію дій Чорноморського флоту РФ, представник воєнної розвідки України зазначив, що сьогодні колективну безпеку в Чорноморському регіоні готові забезпечувати і нові країни – члени НАТО, яких не було за часів Радянського Союзу.

“Воєнна розвідка України відзначає, що з 2015 року Росія почала стрімко нарощувати в окупованому Криму свою військову складову. І коли проходять міжнародні військові морські навчання, Росія відпрацьовує різні способи та методи ураження тих угруповань, які створюються в Чорному морі. Однак міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться”, – зазначив Вадим Скібіцький.

Проте, за словами, представника ГУР МО України, намагання Росії продемонструвати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях.

“Воєнна розвідка України зараз забезпечує безпеку та моніторить розвиток ситуації навколо навчань “Sea Breeze – 2021”. Ми бачимо, що для спостереження за навчаннями Росія вивела в море майже весь наявний корабельний склад, який виконує не притаманні для нього завдання. Країна-агресор намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії явно не вистачає сил і засобів в Чорному морі, – зазначив Вадим Скібіцький.

Фото: ГУР

Система Orphus