Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Роботу з контролю по забезпеченню упорядкування мисливських угідь потрібно налагодити”, – Євген Греков

Користувачі мисливських угідь протягом двох років із дня надання таких угідь у користування мають їх упорядкувати. Це закріплено статтею 28 Закону України “Про мисливське господарство та полювання”.

Як ця робота відбувається в області, розглянули на засіданні комісії облдержадміністрації з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів, повідомили у Полтавській ОДА.

“Ці заходи передбачають виготовлення проєктної документації та відповідно до неї упорядкування угідь на території. Нині норма щодо виготовлення проєкту організації розвитку не порушується – господарства, які отримали мисливські угіддя у користування, практично відразу замовляють цей проєкт. Після його отримання відбувається облаштування угідь відповідно до вимог проєкту: визначаються території, заборонені для полювання, встановлюються відтворювальні ділянки, межеві знаки, годівниці, планується вся господарська діяльність мисливського господарства на певний період”, – розповів перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко.

Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник зазначив, що проєкт організації розвитку мисливського господарства після його розроблення погоджується Держлісагентством та ОДА. В області є низка мисливських господарств, які не впорядкували належним чином мисливські угіддя: проєкти організації та розвитку мисливського господарства не погоджені з облдержадміністрацією.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков наголосив, що роботу з контролю по забезпеченню упорядкування мисливських угідь потрібно налагодити.

“Обласне управління лісового та мисливського господарства і Департамент екології та природних ресурсів ОДА спільно проведуть аналіз проєктів упорядкування мисливських угідь. Перший етап – документальні перевірки. Другий етап – виїзні, проаналізувати дотримання користувачами вимог закону щодо проведення упорядкування мисливських угідь та інших умов їх використання відповідно до договорів. За результатами засідання комісії дамо старт цій роботі. Бачимо, що контроль не здійснювався й цю роботу потрібно організувати”, – сказав Євген Греков.

Також на комісії обговорили питання щодо випуску представниками ДП “Кременчуцьке лісове господарство” на території Кременчуцького району закуплених диких австралійських кролів.

“Представники лісгоспу сприймають ці дії, як заслугу, але аналізу, як вони вплинуть на екосистему, ніхто не проводив, адже ці тварини екзотичні для нашого краю. Крім того, така діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля, щоб визначити, як вона позначиться на місцевих еко- і біосистемах області й України. Загальновідомо, які наслідки для екосистеми Австралії спричинила велика популяція цих тварин. Мабуть, у Кременчуцькому лісовому господарстві про це не подумали. Тому потрібно провести процедуру ОВД, щоб визначити за допомогою досліджень, чим такі дії можуть загрожувати”, – зазначив Віталій Олійник.

По Кременчуцькому лісовому господарству проведуть відповідну перевірку й нададуть рекомендації.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus Поделиться на fb