Ви тут:

Письмовий стіл для школяра: 5 критеріїв вибору, на які варто звернути увагу

Раніше письмовий стіл вдома був потрібний школярам тільки для виконання домашніх завдань, однак епідемія ковіду внесла свої корективи і тепер вся навчальні меблі в будинку купуються з прицілом на можливість віддаленого навчання. А це вже зовсім інша історія. На що ж потрібно звернути увагу при виборі?

письмовий стіл для школяра

Так, дуже важливо, щоб стіл міг вмістити ноутбук або планшет, при цьому щоб вистачило місця на канцелярію, і дитині було легко утримувати своє робоче місце в порядку. Детальніше про те, як розмістити письмовий стіл, в статті. Вибір потрібно зробити правильний – так і здоров’я вдасться зберегти, і навчання буде більш якісним.

1. Оптимальна форма

Традиційно даний предмет меблів має прямокутну форму. Часто такий стіл для школяра обладнаний з одного боку невеликою кількістю ящиків. Це мінімалістична та зручна модель, тому багато батьків, не замислюючись, купують саме її. Оптимальне місце для письмового столу – біля вікна, а ще краще, якщо розташування меблів дозволить трохи відгородити місце для навчання і сформувати для дитини невеликий особистий простір.

2. Розміри

Підбираючи модель, потрібно пам’ятати, що спина у дитини повинна бути рівною (вона не нахиляється над столом і не тягнеться вгору), а ноги – стояти перпендикулярно, спираючись на підлогу, а не звисаючи. Відстань до центру монітора повинна бути мінімум 50 сантиметрів.

3. Матеріал

Варто звернути увагу і на матеріал. Меблі з дерева, як правило, коштують дорожче, але при цьому пони якісніші і екологічно безпечніші. Пластик, метал, оргскло виступають в якості додаткових елементів.

4. Ергономіка

При обладнанні робочого простору для школяра на перше місце ставлять ергономічні складові. Однак, потрібно подумати і про психологічний комфорт дитини: для першокласника це, наприклад, просто неймовірно важливо. Не потрібно купувати школяреві дорогий стіл, він навряд чи зможе залишити його в гарному стані і не забруднити фарбами або ручками. При цьому дитяча парта повинна мати солідний запас міцності і високу зносостійкість. Всі механізми і кріплення повинні витримати експлуатацію протягом багатьох років.

5. Системи зберігання

Також стіл повинен бути просторим і мати достатнє місця для розташування всіх необхідних предметів – зошитів, ручок, альбому, великого листа ватману, фломастерів і т.ін. Добре, якщо в столі будуть висувні ящики, куди дитина зможе покласти потрібні їй речі.

Важливо розуміти, що у кожної дитини є свої додаткові побажання, які також варто врахувати до того, як заплатити гроші за парту, яка не подобається школяреві.

Система Orphus