Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини подала позов на Гадяцьку лікарню і ТОВ “КВА” через порушення процедури закупівель

11 червня Полтавська обласна прокуратура пред’явила позовну заяву до КНП “Гадяцька міська центральна лікарня” і ТОВ “КВА” про визнання недійсними результатів закупівель і договорів підряду на загальну суму 12 млн грн.

Підставою для подання позову стало оголошення 2 липня 2020 року на той час “Гадяцькою центральною районною лікарнею” проведення закупівлі “Капітальний ремонт приймального відділення КНП “Гадяцька ЦРЛ”, повідомив під час пресконференції 14 липня керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

“За результатами оцінки тендерних пропозицій електронною системою вебпорталу “Prozorro” визначено найбільш економічно вигідну пропозицію учасника приватного виробничо-комерційного підприємства із ціною 6,7 млн грн.  Тендерним комітетом замовника 3 серпня 2020 року відхилено пропозицію  цього підприємства, не надавши відповіді на останню його вимогу в електронній системі закупівель, та обрано переможцем товариство “КВА”, яке запропонувало виконати роботи за 8 млн грн. Тобто на 1,3 млн грн дорожче”, – розповів Антон Столітній.

Також керівник обласної прокуратури додав, що договір про закупівлю між “Гадяцькою центральною районною лікарнею” і товариством “КВА” на суму 8,072 млн грн укладено 19 серпня 2020 року терміном дії до 31 грудня 2021 року.

Фахівці Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області провели моніторинг цієї закупівлі та 7 жовтня 2020 року склали висновок про його результати з викладенням порушень та вимогою розірвати договір із ТОВ “КВА”. Контролери встановили, що подані товариством документи не повною мірою відповідають тендерній документації замовника, а саме:

 – надано документи на підтвердження попереднього досвіду роботи, які суперечать один одному;

 – термін дії договору зберігання та захоронення твердих побутових відходів не відповідає строку виконання робіт тощо.

Крім того, вказане товариство не оприлюднило повний перелік документів, що подаються переможцем перед укладенням договору. Водночас замовником висновок Держаудитслужби до суду не оскаржено (кінцевий термін оскарження – 23 жовтня 2020 року), а договір про закупівлю не розірвано. У подальшому вартість робіт збільшено на 4 млн грн, а саме: 1 грудня 2020 року замовником із товариством “КВА” проведено переговорну процедуру на додаткові роботи з капітального ремонту приймального відділення “Гадяцької ЦРЛ” у межах 50% попереднього договору.

За результатами переговорної процедури 15 грудня 2020 року “Гадяцькою центральною районною лікарнею” з товариством “КВА” укладено договір про закупівлю робіт на суму 4 млн грн без проведення відкритих торгів. Наразі товариство “КВА”, яке згідно з висновком Держаудитслужби не відповідало кваліфікаційним критеріям тендерної документації замовника, продовжує виконувати роботи з капітального ремонту лікарні шляхом укладення договорів за переговорною процедурою.

Як наголосив Антон Столітній, у своєму позові прокуратура просить визнати недійсними результати закупівель, переговорних процедур, укладені договір та додатковий договір.

“Наш позов жодним чином не впливатиме на роботу лікарні. Маємо зберегти бюджетні кошти. Ухвалою від 22 червня господарський суд Полтавської області прийняв позовну заяву та відкрив провадження по справі і запропонував надати відповідачам надати відзив на позов. Уже надійшло клопотання про відкладення підготовчого засідання для підготування заперечень на позов. Підготовче засідання перенесли на 10 серпня”, – зазначив Антон Столітній.

Загалом, лише за останні пів року Полтавська обласна прокуратура на дотримання законодавства у сфері публічних закупівель перевірила 258 процедур на суму понад 3 млрд грн. За результатами подано 5 позовів на суму 130 млн грн.

Система Orphus