Ви тут:
Суспільство Україна 

Прогнозуємо близько 4% росту економіки у цьому році, – Олексій Любченко

З початку 2020 року українська економіка опинилась у новій системі координат, пов’язаних із глобальною пандемією COVID-19.

На цьому наголосив перший віцепрем’єр – міністр економіки України Олексій Любченко під час свого виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

«З початку 2020 року українська економіка опинилась у новій системі координат, пов’язаних із глобальною пандемією COVID-19. Ми розуміємо, що вже зараз стрімко відбувається формування нової глобальної «постковідної» світової економіки. Їй будуть властиві нові баланси сил, будуть сформовані нові центри економічного, цифрового та технологічного впливу», – розповів Любченко.

Він зазначив, що для України цей і наступний роки будуть роками відновлювального зростання.

«Ми прогнозуємо близько 4% росту економіки, реальної економіки у цьому році. Інфляція залишиться у межах прогнозованих тенденцій – до 8%, буде збережено цінову та валютно-курсову стабільність. Якщо мова йде про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання – структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях та технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів. У цьому «новому світі» публічними суб’єктами будуть лише нації та країни, що свідомо консолідуватимуть свої сили для реалізації власного потенціалу», – підкреслив Любченко.

Він наголосив, що драйвером на наступні роки для України є інвестиції в фундаментальну науку та людський капітал.

«Це цифровізація. Цифровізація різних секторів економіки і, ще раз наголошую, інвестиції у людський капітал», – зазначив міністр.

Система Orphus Поделиться на fb