Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про відповідальність суб’єктів господарювання за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій розповіли полтавській податківці

Відповідно до Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (із змінами, далі – Закон № 265) за проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, невидачу (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання наступає відповідальність у вигляді штрафних санкцій у таких розмірах:

– 10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону № 265 товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
– 50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Про це розповіли у Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

З 01 січня 2022 року передбачене збільшення штрафних санкцій до 100 % вартості проданих з цими порушеннями товарів (робіт, послуг), якщо таке порушення вчинене вперше, та 150% – за повторно вчинене порушення.

Окрім того, відповідно до ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, суб’єкти господарювання притягаються до адміністративної відповідальності.

фото ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb