Ви тут:
Суспільство Україна 

Про успішне збереження санкцій ЄС проти Росії розповіла Еміне Джапарова

Про успішне збереження санкцій ЄС проти Росії розповіла перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

«Іноді непростий трек – консолідація міжнародної підтримки і консолідація ЄС з точки зору підтримки територіальної цілісності і суверенітету. Що вдалося українській дипломатії? Однозначно – це збереження і продовження санкцій. Напевно, не секрет, що певний час у Брюсселі артикулювалася позиція, що необхідно передивитися санкції щодо Російської Федерації, треба вибудовувати діалог, відповідно українська дипломатія наполягала на тому, що п’ять засадничих критеріїв, які ЄС декларує по відношенню до Росії, зокрема і повне виконання Мінських домовленостей, не можуть бути переглянуті допоки агресивна політика РФ має місце», – наголосила Джапарова.

Вона назвала декілька ключових досягнень цього напрямку – це і збереження, і продовження санкцій, і те, що Україна ініціювала розгляд поширення санкцій, наприклад, у рамках новооголошеного з боку ЄС глобального санаційного механізму по правах людини.

«У рамках консультацій Україна-ЄС ми передали санкційний пакет відповідно до нашої позиції щодо тих людей, які, з нашої точки зору, відповідальні за порушення прав людини в окупованому Криму і на Донбасі, адже, на жаль, порушення прав людини сьогодні є безкарним злочином і ми розраховуємо, що ЄС розгляне і реагування на цей трек», – зазначила Джапарова.

Система Orphus