Ви тут:
Суспільство Україна 

Президент України не втомлюється говорити, що шкода від “Північного потоку – 2” буде не тільки економічна, а й безпекова – прес-секретар

Президент України Володимир Зеленський привіз на перемовини до Німеччини вагомі аргументи проти будівництва трубопроводу “Північний потік – 2”, який становить як економічні, так і безпекові загрози.

Про це повідомив прес-секретар Глави держави Сергій Никифоров під час спілкування з представниками ЗМІ в Берліні, повідомляють в Офісі Президента. 

“Триває робочий візит Президента України Володимира Зеленського. Станом на зараз Володимир Зеленський вже встиг зустрітися з Прем’єр-міністром федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Одна ця земля – це п’ята частина німецької економіки. Це дуже важливий регіон – там розташовані компанії, які найбільше інвестують в Україну. Говорили про це, звичайно”, – розповів Сергій Никифоров.

Він зауважив, що Прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, голова Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет є основним кандидатом у канцлери Німеччини, тому під час розмови сторони торкнулися і всього спектру політичних питань.

“Говорили про безпекову ситуацію, про роль Німеччини у врегулюванні ситуації на Донбасі, про мирний процес на рівні “Норманді” та Мінську”, – повідомив Сергій Никифоров.

Також він зауважив, що сьогодні вранці Президент України зустрівся з Федеральним президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

“Говорили загалом про ситуацію з пандемією коронавірусу, про перебіг вакцинації в Німеччині та Україні. Говорили про реформи в Україні. Особливо бундеспрезидента зацікавила деолігархізація. Він висловив сподівання, що вона загалом зробить інвестиційний клімат в Україні більш прозорим і привабливим для німецьких компаній, що приведе до більшого потоку інвестицій в Україну”, – сказав прес-секретар Глави держави.

Сергій Никифоров також розповів, що у Берліні відбулася зустріч міністра енергетики України Германа Галущенка з міністром економіки та енергетики Німеччини Петером Альтмаєром, які обговорювали інтеграцію енергетичних систем двох країн. Окремо сторони зупинилися на питанні “Північного потоку – 2”, яке Україна порушує під час переговорів на всіх рівнях. Крім того, міністри двох країн мали обговорити трансформацію вугільних регіонів, оскільки Україну дуже цікавить досвід Німеччини в цьому напрямку.

Сергій Никифоров зауважив, що в понеділок увечері відбудеться ключова подія візиту, а саме зустріч Президента України з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. За його словами, українська сторона привезла на ці перемовини вагомі аргументи проти будівництва трубопроводу “Північний потік – 2”. Зокрема, Володимир Зеленський приїхав з фактами про шкоду цього проекту як для України, так і для Європи.

“Президент не втомлюється говорити, що ця шкода буде не тільки економічна, а й безпекова, і що багато країн потраплять у залежність від російського газу.  Володимир Зеленський завжди повторює, що він намагатиметься зупинити будівництво “Північного потоку – 2” аж до моменту, поки по ньому не піде газ, і навіть після цього. Думаю, що це є програмою-максимум», – наголосив Сергій Никифоров.

Система Orphus