Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські податківці розповіли, чи мають бути марковані марками акцизу ємності з рідиною для е-сигарет

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області розповіли, чи повинні бути марковані марками акцизного податку ємності (флакончики) з рідиною для електронних сигарет.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466- ІХ (із змінами і доповненнями) рідини, що використовуються в електронних сигаретах, з 01 січня 2021 року віднесені до підакцизної продукції (товарів).

Згідно пп.215.3. 3 1 пп. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, встановлено ставку акцизного податку в розмірі 3000 грн. за 1 літр.

Податковим Кодексом України передбачено: у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару (пп. 226.1 ст. 226 Кодексу).

Згідно пп.226.2 п. 226 Кодексу, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Відповідно пп. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, марка акцизного податку – спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Маркування марками акцизного податку рідин, що використовуються в електронних сигаретах, передбачено також постановою Кабінету Міністрів
України від 27.10.2010 № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування
алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» та затверджено зразки таких акцизних марок.

Так, марки для рідин вітчизняного виробництва виготовляються у вохристо-зеленій кольоровій гамі, для рідин імпортного виробництва – у рожево-синій кольоровій гамі. Позначення виду марки складається із слів та літер “рідина імпортна” – “РІ”, “рідина вітчизняна” – “РВ”.

Таким чином рідини, що використовуються в електронних сигаретах, є підакцизною продукцією (товаром), та підлягають маркуванню відповідними марками акцизного податку.

Система Orphus Поделиться на fb