Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська облрада планує звернутись до Президента та Уряду щодо внесення змін до системи призначення субсидій

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення депутати розглянули проєкт рішення обласної ради “Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо запровадження змін до системи призначення субсидій”.

“Зміна порядку оформлення субсидій, потягнула за собою зменшення кількості людей, які мають змогу оформити субсидію. На тлі підвищення цін на газ, електроенергію. Тобто, збільшується кількість “незахищених” сімей. Для зняття соціальної напруги та забезпечення населення змогою своєчасної оплати комунальних платежів ініціюємо Звернення до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради”, – сказав депутат Полтавської обласної ради Ігор Процай.

За його словами, необхідно внести зміни і в оформлення договорів з постачальниками газу.

“Ми щодня спостерігаємо черги під відділеннями “Полтавагаз”. У 30-градусну спеку бабусі та дідусі стоять у черзі для вирішення питань по незрозумілій заборгованості у 5 тисяч гривень”, – зазначив Ігор Процай.

Як повідомила депутат Полтавської обласної ради, директор Департаменту соцзахисту населення ОДА Людмила Корнієнко, кількість отримувачів субсидії, дійсно, зменшилась. Але зросла кількість сімей, які мають повторно подати документи.

“В області – 170 тисяч сімей, які отримують субсидію. Переоформити мають 30 тисяч сімей. У нашому департаменті відбулося скорочення управлінь: з 26 залишилось 4. Маємо складнощі”, – повідомила Людмила Корнієнко.

Постійна комісія облради підтримала винесення цього проєкту рішення на сесію облради.

Читайте також: Полтавська облрада планує підписати Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури в області

Також депутати підтримали проєкт рішення обласної ради «Про виконання Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2020 роки», «Про затвердження Програми зайнятості населення Полтавської області на 2021-2025 роки».

Комісія заслухала звіти та погодила продовження контрактів. А саме: звіт директора Токарівського психоневрологічного інтернату Барвінка Леоніда Петровича та продовження дії трудового контракту строком на три роки, звіт директора Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату Онищенка Мирослава Станіславовича та продовження дії трудового контракту строком на три роки, звіт головного лікаря комунального підприємства «Обласна клінічна лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики Полтавської обласної ради» Бриль Ірини Миколаївни та продовження дії трудового контракту строком на п’ять років, звіт головного лікаря комунального підприємства «Полтавський обласний санаторій для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Полтавської обласної ради» Бойка Віктора Володимировича та продовження дії трудового контракту строком на п’ять років, звіт начальника Обласного бюро судово-медичної експертизи Вороніна Сергія Михайловича та продовження дії трудового контракту строком на п’ять років, звіт головного лікаря Комунального підприємства – амбулаторії анонімного лікування з наркології Лобанова Юрія Володимировича та продовження дії трудового контракту строком на п’ять роки, звіт головного лікаря комунального підприємства «Полтавський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер Полтавської обласної ради» Шейка Петра Андрійовича та продовження дії трудового контракту строком на п’ять роки, річні звіти керівників установ та закладів охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, про виконання показників ефективності використання спільного майна, а також майнового стану установ та закладів за 2020 рік, річні звіти керівників установ та закладів соціального захисту населення, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, про виконання показників ефективності використання спільного майна, а також майнового стану установ та закладів за 2020 рік.

Розглянули депутати й додаткові питання.

Система Orphus